Matt Smith i Morfydd Clark w przerażającym zwiastunie horroru „Starve Acre”

Matt Smith niedługo ponownie pojawi się na małym ekranie za sprawą drugiego sezonu „Rodu smoka”, ale nie będzie to wcale jedyny projekt, w którym będzie można go oglądać w drugiej połowie tego roku. Aktor wystąpił też w nowym filmie grozy w reżyserii Daniela Kokotajlo („Apostasy”). Obok niego na ekranie pojawiła się Morfydd Clark, którą widzieliśmy w roli Galadrieli w serialu „Pierścienie władzy”.

Matt Smith i Morfydd Clark w nowym horrorze psychologicznym

Starve Acre” to ekranizacja popularnej powieści Andrew Michaela Hurleya. Jej filmowa wersja zapowiadana jest jako historia osadzona w świecie rządzonym przez nadprzyrodzone siły z motywami straty i dziedziczonej traumy. Akcja rozgrywa się w Anglii w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Główni bohaterowie, pozornie idealne małżeństwo mierzy się z problemami, gdy ich syn zaczyna zachowywać się w niepokojący sposób.

Archeolog Richard oddaje się studiowaniu lokalnego folkloru i usiłuje odkryć tajemnicę starożytnego dębu górującego nad jego ziemią, tytułowym Starve Acre. Juliette, żona bohatera kieruje się o pomoc do lokalnej społeczności, gdy przerażające odkrycie Richarda sprowadza na świat mroczne i złowieszcze siły. 

Wyprodukowaniem filmu zajęły się Tessa Ross („Carol”) i Juliette Howell („Brexit”) oraz Emma Duffy („Upiór w operze”) dla firm BBC Film, British Film Institute i Access Entertainment. Kinową premierę filmu „Starve Acre” zapowiedziano na 6 września.

zdj.