Matt Smith komiwojażerem i seksoholikiem w adaptacji powieści Nicka Cave’a

Matt Smith, którego możecie kojarzyć z ról w takich produkcjach jak „Ostatniej nocy w Soho”, „The Crown” czy „Ród smoka”, wystąpi w limitowanej serii „Śmierć Bunny'ego Munro” na motywach powieści kultowego muzyka Nicka Cave'a. Zarówno aktor, jak i sam pisarz będą producentami projektu.

Matt Smith komiwojażerem i seksoholikiem. Zagra w adaptacji powieści Nicka Cave’a

Literacki pierwowzór opowiada historię tytułowego Buny'ego (Smith), uzależnionego od seksu komiwojażera, który po samobójczej śmierci małżonki rusza w podróż przez południową część Anglii w towarzystwie swego dziewięcioletniego syna. W drodze obaj próbują poradzić sobie z żalem do kobiety, która zdecydowała się ich opuścić: Bunny – uwodząc kolejne gospodynie domowe, którym sprzedaje kosmetyki; jego syn – rozmawiając z duchem matki. Ich śladem podążają zaś mściwe duchy, zazdrośni mężowie i niebezpieczni psychopaci.

„W końcu znalazł się ktoś na tyle odważny, by podjąć się tej bluźnierczej opowieści” – skomentował ogłoszenie adaptacji sam Nick Cave. „Nie wyobrażam sobie lepszego kandydata do roli Bunny'ego od Matta Smitha”. Aktor odpowiedział mu następująco: powieść Cave'a „to znakomita medytacja nad miłością, żalem i chaosem. Sercem tej historii jest głęboka, niełatwa i niezwykle czuła historia ojca i syna, mierzących się z utratą i nagłą zmianą”. 

Za scenariusz sześcioczęściowej miniserii odpowie Pete Jackson („Somewhere Boy”). Reżyserką została z kolei Isabella Eklöf („Wakacje”). Realizacją zajmie się studio Clerkenwell Films, mające w dorobku znakomicie przyjętę serię Netfliksa „The End of the F***ing World”. W projekt zaangażuje się też Sky Studios.

Zdjęcia do „Śmierci Bunny'ego Munro” rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Na bieżąco trwają poszukiwania młodego aktora, mającego wcielić się w postać Bunny'ego Juniora, syna głównego bohatera. Na chwilę obecną nie ujawniono, w której usłudze serię będzie można zobaczyć poza granicami Wielkiej Brytanii – sprzedażą praw zajmuje się NBCUniversal.

Warto dodać, że książka Nicka Cave'a, znanego najlepiej jako frontman zespołu Nick Cave and the Bad Seeds doczekała się również polskiego wydania – za rodzimy przekład jeszcze w 2009 roku odpowiedziało Wydawnictwo Prószyński

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Universal