Matthew McConaughey poprowadzi reprezentację piłkarek do historycznego sukcesu

Matthew McConaughey znalazł swój nowy aktorski projekt. Laureat Oscara za rolę w filmie „Witaj w klubie” zagra w produkcji „Dallas Sting” opartej na prawdziwej historii młodych uczennic z Dallas, które w latach 80. ubiegłego wieku wyruszyły do Chin, jako pierwsza wersja reprezentacji Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet.

Scenariusz na podstawie prawdziwej historii przygotowały Liz Flahive i Carly Mensch pracujące razem przy serialu „GLOW” od platformy Netflix. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Kari Skogland pracująca ostatnio między innymi przy serialach „Falcon i Zimowy Żołnierz”, „Na cały głos” oraz „Opowieść podręcznej”. Prace na planie wystartują jeszcze tej jesieni w Nowym Orleanie. Film opracowywany jest przez Skydance i Berlanti Schechter Productions. Jego dystrybucją najprawdopodobniej zajmie się Apple.

Matthew McConaughey zagra Billa Kindera, niedoświadczonego trenera, który postawił podwaliny pod dzisiejszą dominację Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet. W latach 80. ubiegłego wieku Kinder poprowadził grupę nastolatek z Teksasu na turnieju zorganizowanym przez Chiny. Sukcesu młodej drużyny z USA nie powstydziłby się nawet sam Rocky.

Sprawdź też: Na trzecią odsłonę „Creeda” trzeba będzie jeszcze poczekać. MGM przesuwa premierę na 2023 rok.

Po tym, jak w 1984 roku prezydent Ronald Reagan podjął wysiłki na rzecz otwarcia stosunków z Chinami i zaprosił reprezentantów tego kraju do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles, władze Chin odwdzięczyły się Amerykanom zaproszeniem na turniej kobiecej piłki nożnej. Problem polegał tylko na tym, że Stany Zjednoczone nie posiadały wówczas drużyny piłkarek. Rozpoczęto więc ogólnokrajowe poszukiwania, które doprowadziły urzędników do szkolnej ligi rozgrywanej w Teksasie i drużyny z Dallas, która nosiła przydomek Żądło na znak fascynacji filmową  produkcją z Robertem Redfordem i Paulem Newmanem. Drużynę prowadził Bill Kinder, trener nieposiadający żadnego profesjonalnego zaplecza i doświadczenia w trenowaniu piłki nożnej. Jego zespół składający się z młodych, pełnych pasji zawodniczek mimo wielu perturbacji dotarł ostatecznie do Chin, gdzie odniósł wielki sukces w starciu z najlepszymi drużynami z całego świata.

źródło: deadline.com / zdj. STX