Matthew Perry nie żyje. Gwiazdor serialu „Przyjaciele” miał 54 lata

W nocy dotarły do nas smutne wieści z Hollywood. Zmarł Matthew Perry, aktor znany milionom widzów na całym świecie z roli Chandlera Binga w jednym z najpopularniejszych seriali wszech czasów „Przyjaciele”. Miał 54 lata.

Nie żyje Matthew Perry znany z roli Chandlera w „Przyjaciołach”

Śmierć aktora zszokowała fanów serialu na całym świecie. Okoliczności zdarzenia badane są aktualnie przez odpowiednie służby i nie znamy jeszcze przyczyny śmierci. Z doniesień medialnych wynika, że Perry został znaleziony martwy w wannie w swoim domu w Los Angeles. Nieoficjalnie podaje się, że przyczyną śmierci mogło być utonięcie, ale nie są to potwierdzone informacje. Służby podkreślają jednak, że na miejscu zdarzenia nie znaleziono śladów żadnych nielegalnych substancji takich jak narkotyki. Nie było też śladów sugerujących udziału osób trzecich i zastosowania przemocy.

Perry przez wiele lat zmagał się z problemami z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i silnych leków przeciwbólowych, co otwarcie przyznawał w wywiadach. Jego problemy rozpoczęły się w 1997 roku, kiedy, po wypadku na skuterze wodnym, uzależnił się od Vicodinu. Przeszedł kilkanaście odwyków, a w wydanej w zeszłym roku książce przyznał, że większość swojej uwagi poświęca teraz na wykorzystywanie swojego doświadczenia, aby pomagać innym zachowywać trzeźwość. Przekształcił swój dawny dom w Malibu w ośrodek dla uzależnionych o nazwie Perry House, który działał do 2015 roku. Dwa lata temu Perry przyznał, że jest trzeźwy i rozliczając się ze swoją walką z uzależnieniami, wyliczał, że wydał około 9 milionów dolarów na dojście do trzeźwości.

Zyskał globalną sławę i uznanie wśród widzów za sprawą roli Chandlera w serialu „Przyjaciele”. Aktor grał w produkcji przez wszystkie 10 sezonów od 1994 do 2004. W 2002 roku odebrał za swoją kreację nominację do nagrody Emmy. Gigantyczna popularność, którą przyniosła mu rola w serialu, zaowocowała pod koniec lat 90. nowymi propozycjami aktorskimi w filmowych produkcjach, głównie komediach. Perry wystąpił między innymi w filmach „Polubić czy poślubić” (1997), „Troje do Tanga” czy „Jak ugryźć 10 milionów” – w ostatnim z tytułów wystąpił obok Bruce'a Willisa. Dopiero po zakończeniu emisji „Przyjaciół” zaczął częściej grywać także w dramatycznych produkcjach. Zaliczył epizod w serialu „Prezydencki Poker” (2004), który zaowocował nominacjami do nagrody Emmy. Zagrał główną rolę w filmie „Młodzi Gniewni. Historia Rona Clarka” (2006), którą wyróżniono nominacją do Złotego Globu i nagrody Emmy.

zdj. Rena Schild / depositphotos