Matthias Schoenaerts dołącza do Kate Winslet w obsadzie miniserialu HBO od scenarzysty „Sukcesji”

Matthias Schoenaerts znany z filmów „Czerwona jaskółka” i „The Old Guard” zagra w nowym serialu HBO. Aktor dołączył do obsady „The Palace”, którego gwiazdą zostanie Kate Winslet.

Dla Kate Winslet będzie to już czwarta produkcja współtworzona wspólnie z HBO. Wcześniej aktorka wystąpiła w adaptacji powieści „Mildred Pierce” w reżyserii Todda Haynesa z 2011 roku i zagrała główną rolę w kryminalnej produkcji „Mare z Easttown. Ostatnio aktorka zaangażowała się natomiast w serial „The Trust”.

O samym serialu „The Palace” cały czas nie wiemy zbyt wiele, ale jego akcja ma rozegrać się w realiach totalitarnego reżimu i obejmie rok, w którym jego rządy zaczynają się rozpadać. Winslet zagra główną bohaterkę i będzie czuwała nad serialem także jako producentka wykonawcza

Sprawdź też: „Mroczne materie” wracają z ostatnim sezonem. HBO pokazuje zwiastun ostatniej serii. Kiedy premiera?

Za stworzenie serialu odpowiada Will Tracy, jeden ze scenarzystówSukcesji”. Na stanowisku reżysera „The Palace” zasiądzie natomiast Stephen Frears, twórca, który w swoim dorobku ma takie tytuły jak „Skandal w angielskim stylu” czy „Boska Florence”. 

źródło: deadline.com / zdj. Netflix