Mel Brooks zapowiada kontynuację filmu „Historia świata”. Mamy pierwszy zwiastun i datę premiery serialu

Fani twórczości Mela Brooksa („Płonące siodła”, „Kosmiczne jaja”) powinni mieć niebawem wiele powodów do radości. Już na początku marca do streamingu trafi „Historia świata: Część II”, czyli wyczekiwana kontynuacja kultowego komedii z 1981 roku. Sprawdźcie, jak zapowiada się ośmioodcinkowy serial dedykowany platformie Hulu.

Taika Waititi jako Zygmunt Freud i wielu, wielu innych. Oto nowa „Historia świata”

Każdy z odcinków nowej „Historii świata” składać się będzie z rozmaitych skeczy, które zabiorą widzów przez różne okresy historii ludzkości. Tym razem twórcy pochylą się nad takimi wiekopomnymi wydarzeniami jak budowa piramid w Egipcie, amerykańska wojna domowa czy rewolucja rosyjska. Obsadzie przewodzić będą Wanda Sykes („Sposób na teściową”), Nick Kroll („Parks & Recreation”), Ike Barinholtz („Strażnicy cnoty”) oraz sam Brooks.

Obok nich historię świata na nowo tłumaczyć nam będą m.in. Zazie Beetz, Pamela Adlon, Dove Cameron, Johnny Knoxville, Emily Ratajkowski, Josh Gad, Kumail Nanjiani, Sarah Silverman, Seth Rogen, Danny DeVito czy komediowy reżyser Taika Waititi. Brooks czuwa nad projektem w roli scenarzysty oraz producenta wykonawczego

Sprawdź też: Eva Longoria stanęła za kamerą filmu o genezie pikantnych Cheetosów. Oto pierwsze fotki i data premiery

Historia świata: Część II” trafi do streamingu już 6 marca. Na całość serialu złoży się 8 odcinków. W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć serial za pośrednictwem platformy Disney+. Na ten moment nie znamy jeszcze jednak daty debiutu tytułu w naszym kraju.

Zdj. Hulu