„Mesjasz” nie powróci na Netfliksa. Serial anulowany

Wygląda na to, że nie poznamy dalszej historii netfliksowego Mesjasza. Platforma zdecydowała o zakończeniu kontrowersyjnego serialu zaledwie po jednym sezonie.

Głównym bohaterem produkcji jest Al-Massih mężczyzna nazywający siebie Mesjaszem, który przybył, na Ziemię, aby zbawić ludzi. Bohater tworzy wokół swojej osoby międzynarodową grupę wyznawców, a służby specjalne zastanawiają się, czy Al-Massih rzeczywiście jest nowym wcieleniem Jezusa, czy może tylko niebezpiecznym oszustem chcącym zniszczyć aktualny porządek geopolityczny. Odpowiedzi na to pytanie jednak nie poznamy, ponieważ Netflix zdecydował o anulowaniu serialu po pierwszym sezonie, który pozostawiał historię bohatera z otwartym zakończeniem nastawionym ewidentnie na kontynuację. Serial nie wykroczy jednak poza 10 odcinków, które widzowie mogą oglądać do 1 stycznia.

Informacją o anulowaniu produkcji podzielił się Wil Traval wcielający się w Willa Mathersa, jednego z bohaterów produkcji. Twórcą serialu jest Michael Petroni scenarzysta filmów „Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu” i „Rytuał”

W obsadzie pierwszej serii wystąpili także: Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, Jane Adams Sayyid El Alami i Farès Landoulsi.

zdj. Netflix