Michael B. Jordan stworzy superbohaterski film o bohaterze DC

W sierpniu na wirtualnej edycji wydarzenia DC FanDome studio Warner Bros. ogłosiło, że jednym z jego nowych filmowych projektów będzie produkcja opowiadająca o przygodach superbohatera o pseudonimie Static Shock. Teraz dowiedzieliśmy się, że w powstanie filmu zaangażowany został Michael B. Jordan.

Jak na razie Michael B. Jordan związany jest z projektem wyłącznie jako producent z ramienia swojego studia Outlier Society, ale mówi się, że aktor może ostatecznie zagrać także jedną z głównych ról.

Static Shock debiutował w 1993 roku za pośrednictwem Milestone Comics, nieistniejącego już wydawnictwa założonego przez czarnoskórych scenarzystów i rysowników chcących uczynić świat komiksów bardziej otwartym na czarnych herosów. Po dekadzie od debiutu Static Shock pojawił się w animowanym serialu opowiadającym o nastolatku zmieniającym się we wspomnianego herosa. Młodzieniec zyskał elektromagnetyczne moce Shocka po tym, jak zatruł się tajemniczym gazem. W 2008 roku bohater trafił w końcu do świata DC Comics i stał się częścią uniwersum. W lutym 2021 roku do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt nowej serii poświęconej przygodom Static Shocka

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. MGM / Warner Bros.