Michael Douglas rusza na podbój streamingu. Zagrał jednego z ojców założycieli USA

Platforma Apple TV+ chce w tym roku rzucić wyzwanie innym serwisom streamingowym i przygotowała wyjątkowo solidną porcję nowości z wielkimi gwiazdami kina. Jedną z najbliższych będzie miniserial „Franklin” opowiadający o narodzinach Stanów Zjednoczonych. W roli Benjamina Franklina wystąpił w nim Michael Douglas.

Michael Douglas w nowym serialu Apple TV+. Zagrał Benjamina Franklina

Serial powstał na bazie książki „Wielka improwizacja: Franklin, Francja i narodziny Ameryki” od zdobywczyni nagrody Pulitzera Stacy Schiff. Produkcja przedstawi ekscytującą i niewiarygodną historię najbardziej ryzykownej zagrywki w karierze Benjamina Franklina.

Serial odsłoni kulisy, tego jak będąc w wieku siedemdziesięciu lat i nie posiadając żadnego wykształcenia dyplomatycznego, polityk przekonał Francję – monarchię absolutną – do uznania amerykańskiej niepodległości. Dzięki swojej sławie, charyzmie i pomysłowości wymanewrował licznych brytyjskich szpiegów, francuskich informatorów i wrogich współpracowników doprowadzając nie tylko do uniezależnienia USA, a również do uzyskania ostatecznego pokoju z Anglią w 1783 roku.

Sprawdź też: Co obejrzeć na Netflix? Nowy film z Millie Bobby Brown nowym hitem platformy!

W grudniu 1776 roku gdy los amerykańskiej niepodległości wisi na włosku, Benjamin wyruszył z tajną misją do Francji, gdzie potajemnie uzyskał od ministra spraw zagranicznych Charles’a de Vergennes'a finansową pomoc dla kolonii. Dzięki dobrym stosunkom obu państw zbudowanym przez Franklina, który pełnił stanowisko Ambasador Stanów Zjednoczonych we Francji, na początku 1778 podpisano francusko-amerykański traktat sojuszniczy.

Premiera serialu „Franklin” odbędzie się 12 kwietnia na platformie Apple TV+. Scenariusz opracował Kirk Ellis („Koszmar w południe”), a reżyserią zajął się Tim Van Patten („Rodzina Soprano”). Na ekranie obok Douglasa pojawią się też: Noah Jupe („Ciche miejsce”), Ludivine Sagnier („Lupin”), Thibault de Montalembert („Gdzie jest mój agent?”), Daniel Mays („Łotr 1”), Assaad Bouab („Gdzie jest mój agent?”), Eddie Marsan („Ray Donovan”), Jeanne Balibar („Irma Vep”) i Theodore Pellerin („Jak zostać Bogiem na Florydzie”). 

zdj. Apple TV+