Michael Fassbender i Alicia Vikander gwiazdami nowego filmu twórcy „Lamentu”. O czym opowie „Hope”?

Koreański reżyser Na Hong-jin szykuje się do powrotu na plan zdjęciowy. Twórca tak cenionych filmów jak „Lament” czy „W pogoni” tym razem zaprosił do współpracy hollywoodzkie gwiazdy. W rolach głównych jego najnowszego projektu zobaczymy Michaela Fassbendera oraz Alicię Vikander.

Nowy film Koreańczyka będzie thrillerem o tytule „Hope”. Fabuła projektu skupiać się będzie wokół losów mieszkańców Hopo Port, którzy dokonują tajemniczego odkrycia na obrzeżach tego odległego portowego miasteczka. Wkrótce okaże się, że uczestnicy tego wydarzenia będą musieli stoczyć desperacką walkę o przetrwanie z czymś, z czym nigdy wcześniej nie mieli do czynienia.

Sprawdź też: Garść nowych ujęć w zakulisowej zapowiedzi komedio-horroru „Bo się boi” 

Choć większość filmu będzie kręcona w języku koreańskim, odtwórcy głównych ról będą posługiwać się wyłącznie angielskim. Hollywoodzkim gwiazdom na ekranie towarzyszyć będzie również Jung Ho-yeon, azjatycka modelka i aktorka, którą doskonale kojarzyć będą widzowie „Squid Game” od Netfliksa. 

Hope” znajduje się w tym momencie na etapie preprodukcji. Etap zdjęciowy zaplanowano na drugą część tego roku w Korei. Dodajmy, że z projektem jako operator związał się Hong Kyung-pyo, ceniony zdjęciowiec, który ma na koncie takie hity, jak „Parasite” czy „Płomienie”. O „Lamencie”, poprzednim filmie reżysera więcej dowiecie się z tego artykułu.

Źródło: Deadline / Zdj. Disney