Michael Giacchino opowiada o soundtracku do „The Batman”

Ostatni (i na ten moment jedyny) teaser „The BatmanMatta Reevesa, jaki otrzymaliśmy, zawierał wstawkę muzyczną będącą pierwszą zapowiedzią ścieżki Michaela Giacchino. W najnowszym wywiadzie kompozytor ujawnia pierwsze informacje o przygotowywanym soundtracku.

Z Giacchino porozmawiał dziennikarz serwisu Collider. Padły między innymi pytania o „Jurassic World 3” oraz „Monster Challenge”, krótki metraż w reżyserii artysty. Pod koniec wywiadu nie mogło zabraknąć pytań o „The Batman”. Jak ujawnia Giacchino, reżyser Matt Reeves dał mu w tym zakresie całkowitą kreatywną wolność. Kompozytor porównuje swoje podejście do ścieżki do kolejnych scenarzystów, którzy podejmowali kultową postać na przestrzeni lat:

Czułem całkowitą swobodę robienia wszystkiego, co chcę. Matt zawsze się zgadzał, to nasz Batman, to nasza wizja. (...) Nie jestem osobą, która mówi, że Batman zawsze musi być taki, a nie inny. Pytam: dlaczego? Może być kim tylko artysta chce by był i na przestrzeni lat wielu artystów takie właśnie miało podejście. Uwielbiam koncepcję wzięcia czegoś i zrobienia zupełnie odrębnej, własnej wersji. 

W kolejnej części wywiadu Giacchino zdrada, że nowy motyw muzyczny napisał gdy po raz pierwszy przeczytał scenariusz filmu:

To tylko wersja demo, nie robiliśmy tego nawet z orkiestrą, nic takiego. Ale Reeves używał jej przy każdej prezentacji przed Warner Bros. Puszczał muzykę, a później mówił „okej, to tak wyglądają kostiumy, a tak brzmi muzyka”. Więc kiedy przyszło co do czego i publikowaliśmy [teaser] to powiedział „cóż, musimy do tego dopiąć muzykę”.

Nagraliśmy też wiele innych utworów i tematów, o których nikt jeszcze nie słyszał. Ale wszystkie pojawią się, gdy prace nad filmem ponownie ruszą, a życie wróci do normy, miejmy nadzieję, że stanie się to już wkrótce.

Pełny wywiad znajdziecie poniżej:

 

The Batman” powstaje pod okiem reżysera Matta Reevesa. Główną rolę gra Robert Pattinson. Towarzyszą mu Zoë Kravitz, Andy Serkis, Colin Farrell, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Jayme Lawson i Peter Sarsgaard. Planowo film ma zadebiutować na ekranach 25 czerwca przyszłego roku.

źródło: CBR.com / zdj. Warner Bros.