Michael Shannon kolejną gwiazdą serialu „Dziewięcioro nieznajomych”

Ponownie powiększyła się obsada serialu „Dziewięcioro nieznajomych”. Najnowszym nabytkiem produkcji tworzonej dla platformy Hulu został Michael Shannon.

Shannon zagra Napoleona, jednego z dziewięciu tytułowych nieznajomych. W książkowym pierwowzorze bohater Shannona jest mężem Heather granej przez Asher Keddie. Małżeństwo zmaga się z traumą po utracie jednego z synów.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że serial wyreżyseruje Jonathan Levine odpowiadający ostatnio za komedię „Niedobrani” z Charlize Theron i Sethem Rogenem w rolach głównych. Wcześniej Levine  pracował przy filmach „Wiecznie żywy”, „The Wackness” i „Wszyscy kochają Mandy Lane”.

Produkcja będzie adaptacją bestselerowej powieści autorstwa Liane Moriarty. W obsadzie serialu są Samara Weaving, Luke Evans, Nicole Kidman, Manny Jacinto i Melissa McCarthy.

Historia rozgrywa się w ośrodku odnowy biologicznej, w którym dziewięcioro nieznajomych mieszkańców metropolii szuka ukojenia nerwów i ucieczki od codziennego stresu. Podczas pobytu nad grupą czuwa właścicielka ośrodka Masza (Kidman), kobieta, której zadaniem jest odnowienie zmęczonych umysłów i ciał gości. Tytułowa dziewiątka kuracjuszy nie wie jednak, co tak naprawdę czeka ich w tajemniczym ośrodku.

Pierwotnie premierę „Nine Perfect Strangers” zaplanowano na drugą połowę 2020 roku, ale nie wiemy, czy termin ten zostanie utrzymany. Za serial odpowiada David E.Kelly, twórca takich produkcji, jak Ally McBeal” czy Mr. Mercedes”.

źródło: deadline.com / zdj. 20th Century Studios