Michael Sheen i David Tennant powrócą w 2. sezonie serialu „Dobry Omen”

Amazon zamówił realizację drugiego sezonu serialu fantasy „Dobry Omen”, opartego na kultowej powieści Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta. Prace na planie mają ruszyć jeszcze w tym roku w Szkocji.

Choć produkcję zapowiadano początkowo jako serial limitowany, ciepłe przyjęcie ze strony globalnej widowni i krytyków zmotywowało wytwórnię, by dopisać do życiorysów demona Crowleya i anioła Azirafaela dodatkowe historie, wykraczające poza oryginalny materiał źródłowy Gaimana i Pratchetta

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, w kolejnym, sześcioodcinkowym sezonie, dwaj nadprzyrodzeni bohaterowie, udaremniwszy Apokalipsę, spróbują powrócić do życia codziennego pośród śmiertelników w londyńskim Soho. Kolejną przygodę rozpocznie pojawienie się nieoczekiwanego posłańca. 

W głównych rolach w serialu powrócą Michael Sheen i David Tennant. Neil Gaiman pozostanie producentem wykonawczym serialu, obejmując też tym razem funkcję jednego z showrunnerów, obok Douglasa Mckinnona.

Mckinnon, który wyreżyserował odcinki pierwszego sezonu, stanie za kamerą nowego sezonu. Gaiman odpowie też za scenariusze, obok Johna Finnemore'a.

Dodajmy, że w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym z ogłoszeniem prac nad drugim sezonem, Gaiman zapowiedział, że lata temu wraz z Pratchettem planował wspólne stworzenie książkowego sequela „Dobrego Omenu”. Podczas gdy wszelkie plany na drugą powieść powstrzymała śmierć Pratchetta, autor „Amerykańskich bogów” i „Sandmana” wyraził zadowolenie, że historia przedstawiona w oryginalnym sezonie doczeka się dalszego biegu, który twórcy zawsze sobie wyobrażali. 

źródło: Comingsoon.net / zdj. Amazon Prime Video