Michelle Williams i Jude Law jako Katarzyna Parr i Henrk VIII

Hollywood ponownie sięga do średniowiecznej historii. Ruszają prace nad produkcją „Firebrand” zapowiadaną jako psychologiczny horror rozgrywający się na dworze Tudorów. Gwiazdami produkcji będą Michelle Williams, która została zaangażowana w projekt już w lipcu tego roku oraz Jude Law.

Produkcja skupi się na historii Katarzyny Parr, szóstej i ostatniej żonie Henryka VIII, która przeżyła swojego męża o niecałe dwa lata. Była też jedyną z jego sześciu żon, która uniknęła wygnania lub śmierci.

Wychodząc za Henryka VIII znanego ze swoich despotycznych rządów, Katarzyna nie miała żadnej gwarancji, że zdoła przeżyć małżeństwo z władcą Anglii. Spośród poprzednich sześciu żon Henryka dwie zostały wygnane, dwie skazane na śmierć, a jedna zmarła przy porodzie. Tymczasem Katarzyna Parr nie tylko przeżyła swojego męża, ale także potrafiła wpływać na aktualną sytuację w kraju, cieszyła się sympatią dzieci króla oraz odgrywała istotną rolę przy ich edukacji.

Reżyserią filmu zajmie się brazylijski reżyser Karim Aïnouz znany jako twórca produkcji „Niewidoczne życie sióstr Gusmao”. Za scenariusz odpowiadają Jessica i Henrietta Ashworth pracujące przy serialu „Obsesja Eve”. Prace na planie ruszą w przyszłym roku na terenie Wielkiej Brytanii.

źródło: deadline.com / zdj. Amazon / Warner Bros.