Michelle Yeoh nie zagra w kontynuacji Oscarowego hitu. Aktorka nie chce robić tego samego

Michelle Yeoh nie ma dobrych wiadomości dla fanów czekających na kontynuację filmu „Wszystko wszędzie naraz”. Aktorka grająca główną rolę w oscarowym hicie zapowiedziała, że produkcja nie doczeka się sequela.

Michelle Yeoh nie zostawia złudzeń: Kontynuacji „Wszystko wszędzie naraz” nie będzie

Przemawiając podczas jednego z paneli na tegorocznym Cannes, Michelle Yeoh poruszyła temat ewentualnej kontynuacji produkcji „Wszystko wszędzie naraz”, która rozbiła bank na tegorocznych Oscarach. Aktorka jednoznacznie ucięła wszystkie spekulacje i potwierdziła, że sequel nie powstanie. Nie będzie kontynuacji. Zrobilibyśmy wówczas drugi raz to samo – stwierdziła podczas panelu Women in Motion.

Odnosząc się do wielkiego sukcesu filmu Yeoh stwierdziła też, że film pokazał, jak bardzo zmieniło się Hollywood. Jego sukces jest według aktorki dowodem na to, że widzowie spragnieni są świeżych pomysłów i nie interesują ich już kolejne przerabianie zgranych koncepcji.

Chodzi o to, by przekraczać granicę i nie zgadzać się na normalność. Czy ta „normalność” przyniosłaby nominacje dla „Wszystko wszędzie naraz”? Jeszcze pięć czy dziesięć lat temu nie byłoby to możliwe.

Na koniec aktorka zwróciła uwagę na to, że sukces produkcji wpłynął nie tylko na jej karierę, ale też pozycję Azjatów w całym Hollywood. Yeoh ujawniła, że odkąd zagrała we „Wszystko wszędzie naraz”, to zauważyła poprawę branży i nie otrzymuje już scenariuszy, które opisują postaci przede wszystkim „jako osoby o wyglądzie Chińczyka lub Azjaty”. Michelle Yeoh odbierając Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Wszystko wszędzie naraz”, została pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia nagrodzoną w tej kategorii.

źródło: variety.com / zdj. A24