Michonne z „The Walking Dead” dostanie swój własny film?

Ostatni odcinek „The Walking Dead” był zarazem ostatnim epizodem, w którym widzowie zobaczyli Danai Gurirę w roli Michonne. Aktorka pożegnała się z serialem, ale bynajmniej nie z uniwersum „Żywych Trupów”.

Zgodnie z zapowiedziami, Danai Gurira ma pojawić się w zapowiadanej trylogii filmów kinowych poświęconych Rickowi Grimesowi (Andrew Lincoln). A jednak, najnowsze doniesienia zdają się wskazywać, że szef marki „The Walking Dead”, Scott Gimple, ma na postać Michonne jeszcze większe plany:

Jeśli chodzi o filmy to z pewnością mamy plany. Ale mam też ambicje, które wykraczają poza obecne koncepcje. Uwielbiam ją [Michonne] i Ricka razem, ale marzę o tym by zobaczyć ją w solowej, głównej roli. Dużo opowieści mamy do pokrycia, ale tak, to ambitne przedsięwzięcie. Na ten moment, najbliższe plany zakładają film pełnometrażowy.

Na ten moment produkcja seriali z uniwersum „The Walking Dead” stanęła w miejscu, ale trwają prace scenopisarskie do każdego z trzech serii. O filmach pełnometrażowych nie wiemy na ten moment nic, poza sugestią Gimple'a, że będzie to „Walking Dead” na niespotykaną do tej pory skalę.

Źródło: Comicbookmovie.com / zdj. AMC