Mieszkać drzwi w drzwi z Hitlerem. Mamy polski zwiastun komediodramatu „Mój sąsiad Adolf”. Kiedy premiera?

W sieci wylądował polski zwiastun komediodramatu pt. „Mój sąsiad Adolf” w reżyserii Leona Prudovsky'ego. Produkcja, którą do naszych kin wprowadzą Velvet Spoon i Monolith, określana jest poruszającą historią o mierzeniu się z własnymi demonami i poszukiwaniu sprawiedliwości. Rzućcie okiem, czy warto zainteresować się tym tytułem.

Kolumbia, rok 1960. Polsky, samotny i zrzędliwy ocalony z Holocaustu, mieszka w odległej kolumbijskiej wsi. Spędza dni na grze w szachy i pielęgnowaniu swoich ukochanych krzewów. Pewnego dnia, gdy tajemniczy starszy Niemiec wprowadza się do domu obok, Polsky zaczyna podejrzewać, że jego nowy sąsiad to… Adolf Hitler. Jako że nikt mu nie wierzy, rozpoczyna prywatne śledztwo.

Sprawdź też: Filmowe i serialowe premiery tygodnia: „Mała syrenka”, „Shazam! Gniew bogów”, „FUBAR” i inne

W rolach głównych koprodukcji izraelsko-polsko-kolumbijskiej występują: David Hayman („Tabu”) jako Pan Polsky oraz Udo Kier („Królestwo”) jako Pan Herzog. Polska strona przedsięwzięcia reprezentowana jest przez PISF (współfinansator) oraz firmę Film Produkcja (producent). Oprócz zdjęć na terenie Kolumbii część prac na planie odbyła się również w Warszawie. Za wizualny kształt filmu odpowiada Radek Ładczuk („Babadook”, „Chłopi”).

Mój sąsiad Adolf” trafi do polskich kin dokładnie 9 czerwca.

Źródło: Velvet Spoon / PISF / Zdj. Velvet Spoon / Monolith Films