Mike Mignola wraca do świata Hellboya. Twórca napisze i narysuje nowy spin-off serii

Końcem tego roku wydawnictwo Dark Horse Comics przedstawi czytelnikom kolejny tytuł osadzony w uniwersum komiksów o Hellboyu i B.B.P.O. Za one-shot zatytułowany „Sir Edward Grey: Acheron” jako scenarzysta i rysownik odpowie Mike Mignola, twórca głównej serii o ulubionym półdemonie. Nowy komiks będzie jego pierwszym od pięciu lat, samodzielnym dziełem

Akcja nowego komiksu zostanie osadzona po wydarzeniach opisanych w tomie „B.B.P.O. Znany diabeł”. „Tajemniczy Edward Grey zbyt długo trzymał się w cieniu uniwersum Hellboya” – opowiadała o tytule Katii O'Brien z Dark Horse – „duch wiktoriańskiego detektywa pojawił się wielokrotnie w serii Hellboy w piekle, ale teraz nadszedł czas, by objął centralną rolę. Kto inny, jeśli nie pierwszy badacz wszystkiego, co nadprzyrodzone, ma uratować świat?”. Mignola zdradził, że w swoim „solowym” komiksie, Grey spróbuje powrócić do Piekła i zmierzyć się z dawnym rywalem. 

Rysunki Mignoli pokoloruje jeden z jego stałych współpracowników, Dave Stewart, zaś liternictwo opracuje Clem Robbins. Poniżej znajdziecie też dwie okładki, które na potrzeby komiksu przygotowali Mignola i Ben Stenbeck.

Za oceanem komiks pojawi się 1 grudnia

Sir Edward Grey: Acheron

Sir Edward Grey: Acheron

zdj. Dark Horse