Miś Paddington powraca. Wiemy, kiedy ruszą prace na planie trzeciej odsłony cyklu

Wielkimi krokami zbliża się podobne spotkanie z misiem Paddingtonem, ulubieńcem widzów, znanym z dwóch filmowych projektów z lat 2014 i 2017. Poznaliśmy właśnie dokładną datę wejścia na plan trzeciej odsłony, zatytułowanej „Paddington w Peru”.

O przygotowaniach do realizacji trzeciej przygody animowanego niedźwiadka wspomina w najnowszym raporcie serwis Deadline. Czytamy w nim, że produkcja, która toczyć się będzie zarówno w Londynie, jak i na terenie Peru ruszy w ciągu tegorocznego sezonu wakacyjnego. Dokładny termin wejścia na plan to 24 lipca. Warto przy tym wspomnieć, iż książkowy pierwowzór misia wywodzi się właśnie z kraju w Ameryce Południowej, stąd kolejna odsłona franczyzy prawdopodobnie traktować będzie o jego genezie i rodzinnych powiązaniach.

Sprawdź też: Błękitny Skarabeusz trafi do kin w tym roku. Mamy pierwszy zwiastun superbohaterskiego filmu „Blue Beetle”.

Za kamerą filmu znajdzie się tym razem Douglas Wilson, autor wielokrotnie nagradzanych filmów reklamowych i teledysków. Filmowiec zastąpi na stanowisku reżyserskim Paula Kinga, autora dwóch pierwszych odsłon kinowych przygód niedźwiadka, który zrezygnował z tej funkcji na rzecz pozycji producenta wykonawczego. King pracuje obecnie dla wytwórni Warner Bros. nad prequelem „Charliego i fabryki czekolady” z Timothée Chalametem w roli głównej.

Głosu Paddingtonowi raz jeszcze udzieli brytyjski aktor Ben Whishaw. Scenariusz do trzeciej części sporządzili Mark Burton, Jon Foster oraz James Lamont.

Źródło: Deadline / zdj. Monolith