Mitologia Wendigo w nowym materiale o „Porożu” Guillermo del Toro

W sieci zadebiutował nowy materiał poświęcony filmowi „Poroże”, którego producentem jest Guillermo del Toro. Tym razem, dzięki eventowi ComicCon@Home twórcy horroru mieli okazję przybliżyć widowni legendę znaną jako Wendigo. Rzućcie okiem poniżej. 

O filmie, jego podtekstach, inspiracjach i tematyce, opowiadali podczas wirtualnego Comic-Conu reżyser Scott Cooper i producent Guillermo del Toro. Poniżej znajdziecie pełny zapis ciekawej wideokonferencji poprowadzonej przez dziennikarza serwisu Collider. Nowy materiał wideo rozpoczyna się w trzydziestej sekundzie.

Główną bohaterką filmu jest nauczycielka z małego miasteczka grana przez Keri Russell, która zostaje uwikłana w przerażającą historię jednego ze swoich uczniów. Chłopiec opowiada jej o tym, jak jego rodzina padła ofiarą mrocznych i nadprzyrodzonych sił.

Reżyserem filmu jest Scott Cooper,  twórca filmów „Zrodzony w ogniu”, „Hostiles” i „Pakt z diabłem”. W obsadzie filmu znaleźli się: Jeremy T. Thomas, Graham Green, Amy Madigan, Scott Haze i Rory Cochrane. Produkcja powstała dla studia Fox Searchlight należącego obecnie do Disneya.

W Polsce „Poroże” zobaczymy na ekranach dopiero 19 lutego 2021 roku

Źródło: Comicbook / zdj.