Młody Sylvester Stallone poszukiwany! Będzie film o powstaniu kultowego „Rocky'ego”

Reżyser Peter Farrelly odpowiedzialny między innymi za produkcję „Green Book” szykuje wyjątkowo ciekawy projekt. Będzie nim film inspirowany historią Sylvestra Stallone'a oraz jego pierwszego filmowego sukcesu, czyli filmu „Rocky”, który na zawsze odmienił życie aktora i zapisał się w historii kinematografii.

Jak Sylvester Stallone stworzył „Rocky'ego”? Dowiemy się o tym z filmu

W tym przypadku powiedzenie o tym, że to życie pisze najlepsze scenariusze, jest wyjątkowo adekwatne. Stallone jako początkujący aktor, który przeniósł się na początku lat 70. do Nowego Jorku, napisał scenariusz do „Rocky'ego” w zaledwie trzy dni, a inspiracją do tekstu okazała się walka Muhammada Alego, którą obejrzał w telewizji. Reszta, jak to się mówi, jest już historią.

W 1975 roku jego tekst chciało zakupić studio United Artists, ale przyszły gwiazdor kina akcji odmówił sprzedaży scenariusza, domagając się od wytwórni zagwarantowania mu otrzymania angażu w głównej roli. Ostatecznie włodarze United Artists zgodzili się obsadzić Stallone'a pod warunkiem, że aktor zrezygnuje z ogromnej gaży.

Sprawdź też: Nowy serial o gladiatorach trafi do Polski! To produkcja od twórcy „Dnia niepodległości”.

Nie mamy jeszcze pewności, czy filmowa wersja tej historii doczekała się błogosławieństwa ze strony samego Stallone'a, wiemy, że produkcja będzie nosiła tytuł „I Play Rocky”. Produkcja skupiająca się na procesie powstania „Rocky'ego”, który ostatecznie stał się największym hitem kasowym 1976 roku i zdobył trzy Oscary, w tym tego dla najlepszego, jest już na zaawansowanym etapie i aktualnie trwają poszukiwania aktora, który wcieli się w młodego Stallone'a. Autorem scenariusza jest Peter Gamble („Office Uprising”). Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Peter Farrelly, laureat dwóch Oscarów za scenariusz i najlepszy film „Green Book”. 

źródło: indiewire.com / zdj. MGM