Mocne filmy i seriale akcji czy polskie kino historyczne? Netflix i Max z nowościami na weekend

Zaczynamy weekend i przed nami nowości nastawione przede wszystkim na mocną akcję. Lista nowości zawiera tym razem nowy film zemsty z Jessicą Albą, ale znajdą się również polskie filmy historyczne. O waszą uwagę w piątek walczą przede wszystkim: Netflix i Max. Co w takim razie obejrzeć dziś wieczorem?

Co obejrzeć na Netflix? Jessica Alba szuka zemsty

Weteranka

Netflix na dobry początek weekendu proponuje nam swój kolejny oryginalny film akcji, w którym zemsty będzie szukała tym razem Jessica Alba. O czym opowiada „Weteranka”?

Realizująca zagraniczną misję komandos Parker (Jessica Alba) po tragicznej śmierci ojca wraca do swojego rodzinnego miasteczka i przejmuje rodzinny bar. Próbując odkryć, co naprawdę się wydarzyło, odnawia kontakt ze swoim byłym chłopakiem Jessem (Mark Webber), który teraz jest szeryfem, jego porywczym bratem Elvisem (Jake Weary) i ich wpływowym ojcem, senatorem Swannem (Anthony Michael Hall).

Szukając odpowiedzi, Parker szybko wkracza na wojenną ścieżkę z brutalnym gangiem, który rządzi w jej mieście. Niepewna, komu może zaufać, korzysta ze swoich umiejętności i udowadnia, że trzeba się z nią liczyć. Czy z pomocą swojego partnera ds. tajnych operacji, hakera Spidera (Tone Bell) i lokalnego dealera z koneksjami Mike’a (Gabriel Basso) uda jej się przywrócić porządek w hrabstwie Swann?

Nowy hiszpański serial kryminalny na Netflix

Gangi galicji

Druga z nowości to serialowy kryminał wyprodukowany w Hiszpanii. W „Gangach Galicji” obserwujemy, jak do miasteczka Cambados przybywa nowa prawniczka o imieniu Ana. Jej przyjazd nie pozostaje niezauważony, a w szczególności przez Daniela — syna handlarza narkotyków i głowy klanu Padín, pod nieobecność ojca przebywającego w więzieniu. Ana, która zdobyła ogromne doświadczenie w jednej z madryckich kancelarii, postanawia zacząć od nowa w Cambados z zamiarem wyrównania rachunków z przeszłości.

 

Borys Szyc jako „Piłsudski” na platformie Max

Platforma Max

Na platformę Max zawitał natomiast polski film historyczny „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy, w którym Józefa Piłsudskiego zagrał Borys Szyc.

Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska).

Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego.

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (21 czerwca)

  • „Weteranka”
  • „Gangi Galicji”
  • „The Victims' Game”: Sezon 2

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (21 czerwca)

  • „Piłsudski”
  • „Halloween”
  • „The Lost Boys”
  • „Dodatkowy gość”
  • „Menu”
  • „Balladyna”

zdj. Netflix