Mocne filmy i seriale akcji rządzą w ten weekend! Te tytuły już obejrzycie w streamingu

Zaczynamy weekend, a że przed nami raczej kiepska pogoda, to warto zerknąć, jakie nowości przygotowały dla nas platformy streamingowe. Tym razem lista nowości jest mocno nastawiona na mocne męskie kino. O Waszą uwagę w piątek walczą przede wszystkim: Netflix, HBO Max i Prime Video. Co w takim razie obejrzeć dziś wieczorem?

Sylvester Stallone znowu wymierza sprawiedliwość w nowym filmie akcji

Na HBO Max zawiało dzisiaj kilka filmów na licencji, a wśród nich znajdziecie między innymi „Samaritanina”, czyli widowisko akcji, w którym Sylvester Stallone ponowni rozprawia się na ekranie z bandziorami. Film jest kolejną produkcją stworzoną dla serwisu Prime Video, która po kilkunastu miesiącach od premiery trafia do widzów platformy HBO Max.

Trzynastoletni Sam Cleary (Javon „Wanna” Walton) podejrzewa, że jego tajemniczy i samotny sąsiad, pan Smith (Sylvester Stallone) to tak naprawdę legendarny superbohater, który dwadzieścia lat temu został uznany za poległego w walce ze swoim największym rywalem, Nemezis. Wszyscy są przekonani, że Samarytanin zginął w pożarze, ale niektórzy w mieście, jak Sam, mają nadzieję, że udało mu się przeżyć. Wraz z rosnącą przestępczością i miastem, które niebezpiecznie zbliża się do granicy chaosu, Sam postanawia wyciągnąć swojego sąsiada z ukrycia, aby uratować mieszkańców przed strasznym losem. 

Nowości od Prime Video i Netfliksa

Peryferia sezon 2 prime video

Jeśli jesteśmy już przy Prime Video, to warto odnotować, że na platformę zawitał drugi sezon serialu „Peryferia” z Joshem Brolinem wcielającym się w ranczera, którego rodzina musi mierzyć się z enigmatyczną pustką, która pojawiła się na jego ziemi.

Tymczasem Netflix przygotował na ten weekend dla swoich widzów premierę kolejnego koreańskiego serialu oryginalnego. Produkcja zatytułowana „The 8 Show” opowiada o tym, jak osiem osób zostje zamkniętych w tajemniczym ośmiopiętrowym budynku. Wszyscy uczestniczą w kuszącej, ale niebezpiecznej grze, w której nagroda rośnie wraz z upływem czasu.

Na platformie pojawił się „Robin Hood” z 2010 roku w reżyserii Ridleya Scotta, w którym zagrali Russell Crowe i Cate Blanchett.

 

Mateusz Damięcki w nowym serialu akcji od twórców „Furiozy”

Prosta sprawa mateusz damięcki

Dzisiaj możemy liczyć też na polską premierę serialową. Wszystko dzięki platformie CANAL+ Online, która pokazała swoim widzom „Prostą sprawę” z główną rolą Mateusza Damięckiego. To produkcja bazująca na bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza.

Prosta sprawa”  ma być kolejną sensacyjną, wysokoadrenalinową produkcją akcji od twórców „Furiozy”. Produkcja powstała na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza o sprawiedliwym mścicielu, który staje po stronie pokrzywdzonych i słabszych. Obok Mateusza Damięckiego w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy też Piotra Adamczyka w roli demonicznego, zdemoralizowanego mafioza.

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (17 maja)

  • Motel
  • Lady Bird
  • Samarytanin
  • Zamek
  • Gaz węży
  • Nasiono

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (17 maja)

  • The 8 Show
  • Chronić i służyć: Ile władzy ma policja w USA
  • Jednorożec Thelma
  • Robin Hood

zdj. Netflix / Prime Video / Canal+