Moda na rebooty trwa w najlepsze. „Zmierzch” też powróci jako serial!

W ostatnich tygodniach dostaliśmy informację, że serialowej wersji doczeka się książkowa saga o Harrym Potterze, a teraz ogłoszono, że na mały ekran ma trafić także historia miłosnego trójkąta Belli, Edwarda i Jacoba przedstawiona w książkowej sadze „Zmierzch”.

Powstanie serialowa adaptacja „Zmierzchu”!

Telewizyjny oddział studia Lionsgate posiadającego prawa do adaptowania powieści Stephenie Meyer zabiera się za opracowanie serialowej wersji sagi „Zmierzch”. Jak na razie projekt pozostaje jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i nie ma jeszcze żadnego scenarzysty, ale studio poważne traktuje to przedsięwzięcie i chce w najbliższych miesiącach doprowadzić do jego rozwinięcia. Po tym, jak projekt nabierze kształtów, wytwórnia Lionsgate rozpocznie proces sprzedaży serialu do jednego z dostawców. Najprawdopodobniej będzie to streamingowa platforma.

Sprawdź też: Serial o Harrym Potterze, nowy prequel „Gry o Tron” i spin-off „Teorii wielkiego podrywu”. Max zapowiada swoje hity.

Zakulisowe źródła donoszą, że Stephenie Meyer będzie zaangażowana w telewizyjną adaptację swojej sagi podobnie zresztą jak Wyck Godfrey i były Erik Feig, który stał na czele studia Lionsgate w czasie, kiedy do kin trafiały filmowe adaptacje „Zmierzchu”. Filmowe produkcje wypuszczane do kin w latach 2008-2012, w których zagrali Kristen Stewart, Robert Pattinson i Taylor Lautner, zebrały od widowni na całym świecie ponad 3,4 mld dolarów.  

źródło: hollywoodreport.com / zdj. Lionsgate