„Mój głos nie przypomina niczego, co do tej pory słyszeliście” – Chris Pratt o aferze z „Super Mario Bros.”

Pamiętacie jeszcze internetową burzę spowodowaną ogłoszeniem obsady animowanej adaptacji gry „Super Mario Bros.”? Odtwórca głównej roli w projekcie, czyli Chris Pratt podzielił się kilkoma słowami sprostowania, dlaczego to właśnie on, a nie aktor o włoskim pochodzeniu, udziela głosu kultowemu hydraulikowi z wąsem.

Od momentu ogłoszenia gwiazdorskiej ekipy dubbingowej nowej ekranizacji „Super Mario Bros.” w sieci pojawiło się sporo krytycznych głosów odnośnie wyboru znanych nazwisk zamiast aktorów i aktorek posiadających — tak jak i Mario — włoskie korzenie. Do dyskusji włączył się nawet aktor John Leguizamo, który w aktorskiej wersji adaptacji gry z 1993 roku wcielił się w brata bohatera, Luigiego. 

Chris Pratt o swoim głosie w nowej adaptacji gry „Super Mario Bros.

Tym razem głos zabrał sam Pratt, który od czasu głośnego castingu nie udzielił w tej sprawie komentarza. Sprawdźcie co gwiazdor „Jurrasic World miał do powiedzenia na temat swojej roli.

Współpracowałem bardzo blisko z reżyserami, wypróbowałem kilka nowych rzeczy i w końcu udało mi się stworzyć coś, z czego jestem naprawdę dumny i nie mogę się doczekać, aż ludzie to zobaczą i usłyszą. To animowana narracja, a nie film akcji. Nie będę biegał po planie w kombinezonie hydraulika. Udzielam głosu animowanej postaci, a mój głos został uaktualniony i nie przypomina niczego, co do tej pory słyszeliście w świecie Mario".

Sprawdź też: Paramount rezygnuje z „Kleopatry”. Widowisko z Gal Gadot przejmie inna wytwórnia

Nie tylko Chris Pratt. Czyje głosy usłyszymy w „Super Mario Bros.”?

Przypomnijmy, iż w obsadzie produkcji, którą tworzy Nintendo znaleźli się też Charlie Day jako Luigi, Anya Taylor-Joy jako księżniczka Peach, Jack Black jako Bowser, Keegan-Michael Key jako Toad, Seth Rogen jako Donkey Kong, Fred Armisen jako Cranky Kong, Kevin Michael Richardson jako Kamek oraz Sebastian Maniscalco, który podłoży głos Spike'owi. W ramach gościnnego występu usłyszymy również głos Charlesa Martineta, który wcielał się w Mario w grach Nintendo od początku lat 90

Warto dodać, iż Mario nie jest jedynym kultowym bohaterem, któremu Pratt podkłada głos. Wśród zbliżających się projektów gwiazdora serii „Jurassic World” znajduje się także nowy film animowany o znanym z komiksów kocie Garfieldzie. Oprócz aktora w obsadzie przedsięwzięcia znalazł się również Samuel L. Jackson.

Rzuć okiem na: Wracamy do świata „Shreka”! Zobaczcie nowy zwiastun animacji „Kot w butach: Ostatnie życzenie”

Premiera filmu animowanego „Super Mario Bros.” została niedawno przesunięta przez Universal na 7 kwietnia 2023 roku.

Źródło: Variety / Zdj. Marvel