„Monachium: W obliczu wojny” – zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści Roberta Harrisa

Netflix pokazał na swoich kanałach pierwszy zwiastun pełnometrażowej ekranizacji bestsellerowej powieści „MonachiumRoberta Harrisa. Główne role w produkcji zagrali Jeremy Irons („Watchmen”), George McKay („1917”) i Jannis Niehwöhner („Czerwień rubinu”). Poznaliśmy też datę premiery.

Jesienią 1938 roku Europa stoi na skraju wojny. Adolf Hitler przygotowuje się do inwazji na Czechosłowację, a rząd Neville’a Chamberlaina rozpaczliwie poszukuje pokojowego rozwiązania. W atmosferze narastającej presji brytyjski urzędnik Hugh Legat i niemiecki dyplomata Paul von Hartmann spotykają się na konferencji w Monachium. Z początkiem negocjacji dwóch dawnych przyjaciół zostaje uwikłanych w sieć intryg politycznych i realnych zagrożeń. Oczy całego świata zwrócone są na nich. Czy można uniknąć wojny? A jeśli tak, to jakim kosztem?

W obsadzie filmu są też Liv Lisa Fries, Sandra Huller, Erin Doherty, Sandra Hüller i Robert Bathurst. Za reżyserię „Monachium” odpowiada Christian Schwochow, mający w dorobku między innymi pracę za kamerą kilku odcinków „The Crown”. Scenariusz napisał Ben Power.  

„Monachium: W obliczu wojny” zadebiutuje w ofercie Netfliksa dokładnie 21 stycznia.

Zdj. Netflix