Mroczny Rycerz pokonał koronawirusa. Produkcja „The Batman” wznowiona

Po tym jak parę tygodni temu świat obiegła informacja o zarażeniu Roberta Pattinsona koronawirusem, wygląda na to, że prace na londyńskim planie „The Batman” doczekały się pełnoprawnego wznowienia.

Odkąd u gwiazdy filmu stwierdzono zakażenie COVID-19, reżyser Matt Reeves usiłował spożytkować czas izolacji Pattinsona na nakręcenie scen, w których główny bohater się nie pojawia. Zamysł ten został rzekomo tylko połowicznie wypełniony, gdyż większość członków obsady i ekipy, która przebywała blisko Pattinsona musiała poddać się przymusowej kwarantannie. W najnowszym oświadczeniu Warner Bros. czytamy jednak, że prace produkcyjne zostały w ostatnich dniach ponownie rozpoczęte. 

W obsadzie nowego „Batmana” są, poza Robertem Pattinsonem również Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, PeterSarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál i Andy Serkis jako Alfred.

Pierwotnie zakładano, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale epidemia koronawirusa sprawiła, że nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

zdj. Warner Bros.