„Mulan” – główna bohaterka na nowym plakacie filmu

Po ponad dwumiesięcznej przerwie Disney powrócił do promowania zbliżającej się powoli premiery  aktorskiej wersji animacji „Mulan”. Zobaczcie, jak główna bohaterka produkcji prezentuje się na nowym plakacie.

Mulan” to opowieść o przygodach nastolatki, która w przebraniu mężczyzny, w miejsce swego chorego ojca, udaje się na służbę do cesarskiej armii i staje się jednym z największych wojowników w historii Chin. Historia o niezwykłych wyczynach Hua Mulan jest jedną z najpopularniejszych chińskich legend.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Nowej Zelandii i Chinach. Premierę „Mulan” zapowiedziano na 27 marca 2020 roku. W roli głównej wystąpiła Liu Yifei, znana ze swoich ról w filmach „Zakazane królestwo” oraz „Banita”. W obsadzie są również Donnie Yen – znany przede wszystkim z filmów „Łotr 1” i „xXx: Reaktywacja” – a także Jason Scott Lee („Przyczajony tygrys, ukryty smok: Miecz przeznaczenia”), Yoson An („The Meg”), Utkarsh Ambudkar („Pitch Perfect”), Ron Yuan („Marco Polo”), Rosalind Chao („Star Trek: Stacja kosmiczna), Cheng Pei-Pei („Przyczajony tygrys, ukryty smok”) i Jet Li („Lethal Weapon 4”).

db4ue18n.jpg

źródło: zdj. Disney