Multikino otworzy swoje placówki dzień wcześniej, niż pierwotnie zakładano

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej, że termin ponownego otwarcia kin i teatrów został przyspieszony z 29 maja na 21 maja. Wiemy już, jak na tę decyzję zareagowała sieć Multikino.

Jak przekazali nam przedstawiciele Multikina, sieć przyspieszy otwarcie swoich placówek w całej Polsce, ale tylko o jeden dzień. Widzowie będą mogli więc odwiedzić kina 28 maja, a nie jak pierwotnie zakładano dzień później.

Multikino argumentuje swoją decyzję tym, że opracowywany plan ponownego uruchomienia placówek bazował na ogłoszonym wcześniej terminie i został już do niego przystosowany. Przyspieszenie otwarcia kin o jeden dzień pozwoli na to, aby widzowie mogli wyruszyć do kin już w piątek, który stanowi pierwszy dzień kinowego weekendu. Możemy więc zakładać, że wyznaczone na 29 maja premiery filmów zostaną przesunięte przynajmniej o jeden dzień na 28 maja.

Podczas konferencji, która odbyła się 28 kwietnia br. zostaliśmy poinformowani, że kina mogą zostać otwarte 29 maja br.

 

Nasz kompleksowy plan związany ze wznowieniem działalności powstał w oparciu o wskazany wtedy terminem. Powyższą datę zakomunikowaliśmy niezwłocznie naszym widzom oraz partnerom biznesowym. Od tamtego dnia prowadzimy rozmowy z dystrybutorami filmowymi w zakresie przygotowania atrakcyjnego, zarówno polskiego jak i zagranicznego, repertuaru dla naszych widzów.

 

W związku z informacjami z dzisiejszej konferencji planujemy wznowić działalność kin sieci Multikino oraz Cinema3D 28 maja br., dzień wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy.

zdj. Multikino