Musical z Marion Cotillard i Adamem Driverem zadebiutuje w Cannes. Nowy zwiastun

Poznaliśmy tytuł filmu, który otworzy 74. edycję Festiwalu Filmowego w Cannes. Pierwszym filmem pokazanym podczas festiwalu będzie musical „Annette”, w którym główne role zagrali Marion Cotillard i Adam Driver. Za reżyserię odpowiada francuski reżyser i scenarzysta Leos Carax. Poniżej znajdziecie nowy zwiastun filmu. 

Głównymi gwiazdami produkcji są Driver i Cotillard, którzy wykonywali piosenki przygotowane przez rockowy zespół Sparks odpowiadający też za scenariusz. Nad projektem czuwał także słynny producent muzyczny Marius de Vries, znany ze swojej pracy przy takich filmach muzycznych jak „La La Land”, „Bohemian Rhapsody” i „Moulin Rouge”.

Adam Driver i Marion Cotillard wcielają się w mieszkające w Los Angeles małżeństwo, w którym mąż jest komikiem, a żona gwiazdą opery. Simon Helberg, znany między innymi z „Teorii wielkiego podrywu” wciela się natomiast w „Dyrygenta”.

Dystrybutorem filmu w USA będzie Amazon Studios. Dodajmy, że „Annette” będzie drugim filmem Carax pokazanym w Cannes. Dziewięć lat temu podczas festiwalu odbyła się premiera jego „Holy Motors”, w którym główne role zagrali Denis Lavant, Eva Mendes i Edith Scob.

Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 6-17 lipca.

źródło: Deadline.com / zdj. Amazon / Deadline