Musicalowe podejście do „Koloru purpury” elektryzuje krytyków. Widowisko z nowym zwiastunem

Warner Bros. Pictures zamieściło w sieci nowy zwiastun wyczekiwanego remake'u „Koloru purpury”. W musicalowym podejściu do klasycznej opowieści główne role odgrywają Halle Bailey (niedawna księżniczka Ariel w „Małej syrence”), Fantasia Barrino („Soul Kittens Cabaret”) i Danielle Brooks („Peacemaker”).

Nowy „Kolor purpury” w polskich kinach dopiero w styczniu

Akcja „Koloru purpury” rozgrywała się w XX wieku w USA w stanie Georgia. Film opowiadał historię czarnoskórej kobiety Celie Johnson. Dziewczyna w wieku kilkunastu lat była gwałcona przez swojego ojca, a następnie maltretowana przez swojego męża. Celie zyskuje nadzieje na wyzwolenie się spod męskiej agresji po poznaniu pewnej siebie Sofi, a także piosenkarki jazzowej i kochanki męża, Shug Avery.  

Nowy film nie będzie bezpośrednim remakiem poprzedniej wersji, a zupełnie nową, odświeżoną adaptacją, do której scenariusz przygotował Marcus Gardley. Nowy film bazuje na oryginalnej powieści Alice Walker z 1982 roku, ale czerpie też z broadwayowskiej wersji z 2005 roku. Za muzykę scenicznej interpretacji odpowiadają Brenda Russell, Allee Willis i Stephen Bray.   

Wyreżyserowaniem filmu zajął się Blitz Bazawule będący jednym z autorów wizualnego albumu „Black Is King” od Beyoncé. Poza wymienionymi aktorami w filmie wystąpili: Taraji P. Henson, Colman Domingo, Corey Hawkins, H.E.R.

Kinowy debiut „Koloru purpury” zapowiedziano w polskich kinach na dzień 22 marca

Zdj. Warner Bros. Pictures