Muzyka do „Ligi Sprawiedliwości” Zacka Snydera gotowa

Holenderski kompozytor Thomas Holkenborg znany także pod pseudonimem Junkie XL ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że zakończył właśnie prace nad przygotowywaniem muzycznej oprawy do nowej wersji „Ligi Sprawiedliwości” w reżyserii Zacka Snydera.

Przypomnijmy, że to właśnie Junkie XL był pierwotnym kompozytorem muzyki do filmu Snydera, ale po tym jak reżyser musiał zrezygnować z dokończenia filmu po śmierci swojej córki, nowy reżyser Joss Whedon zdecydował o zatrudnieniu Danny'ego Elfmana w miejsce pierwotnego kompozytora. Po tym, jak studio Warner Bros. pozwoliło Snyderowi na stworzenie swojej wersji wyczekiwanego przez fanów filmu, reżyser powrócił do współpracy z holenderskim kompozytorem. Dzisiaj Thomas Holkenborg ogłosił natomiast, że na ponad miesiąc przed premierą filmu zakończył prace nad ścieżką dźwiękową.

 „Liga Sprawiedliwości” trafi na platformę HBO Max 18 marca 2021 roku. Nowa wersja pierwszych wspólnych przygód najpotężniejszych bohaterów DC Comics potrwa cztery godziny, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zostanie podzielona na cztery godzinne epizody, a zadebiutuje jako jeden film. Pełny zwiastun filmu zobaczymy już 14 lutego.

Oficjalny opis filmu „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”

W filmie „Liga Sprawiedliwości” Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem o katastrofalnych rozmiarach. Zadanie okazuje się jednak trudniejsze, niż to sobie wyobrażał, ponieważ każdy z członków tej ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Tylko pokonanie tych przeszkód, pozwoli im stworzyć bezprecedensową grupę bohaterów. Może być jednak za późno, by w końcu zjednoczeni - Batman (Affleck), Wonder Woman (Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) i Flash (Ezra Miller), byli w stanie uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami.

zdj. Warner Bros.