Na ten film czekaliście. W końcu trafi na HBO Max! Przygotujcie chusteczki

Niedługo będziemy mogli wybrać się na wyjątkowe wakacje. Na platformę HBO Max wielkimi krokami zbliża się premiera jednego z najlepiej ocenianych filmów zeszłego roku, który zgarnął też nominację do Oscarów. W lipcu do streamingu zawita wreszcie produkcja  „Aftersun”, w której zagrał Paul Mescal.

 „Aftersun” w Polsce na HBO Max. Premiera w lipcu

Aftersun” trafił do polskich kin 3 lutego bieżącego roku, a od kilku tygodni dostępny jest już w naszym kraju w ramach cyfrowej dystrybucji. Za dodatkową opłatę film możecie oglądać w serwisach VOD takich jak Premiery Canal+, Rakuten czy Polsat Box Go. Możecie jednak poczekać na debiut w streamingu, w którym „Aftersun” dostępny będzie w Polsce na platformie HBO Max. Możemy już ujawnić, że produkcja trafi do serwisu 16 lipca.

Sophie rozmyśla nad chwilami radości i melancholią wakacji w Turcji, na które wybrała się z ojcem dwadzieścia lat wcześniej. Wspomnienia prawdziwe i zmyślone wypełniają luki pomiędzy materiałami filmowymi, podczas gdy ona próbuje pogodzić ojca, którego znała, z mężczyzną, o którym nie miała pojęcia. Film zawiera wątki autobiograficzne z życia reżyserki, dla której film jest pełnometrażowym debiutem. W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał 233 recenzje, z których pozytywnie ocenia go aż 96%. Wśród widzów pozytywnie oceniło go z kolei 81% głosujących. Średnia ocena wynosi odpowiednio 8,70/10 i 4,1/5.

Sprawdź też: Netflix zapowiada swoje wielkie HITY. Jest na co czekać! 

W roli ojca w „Aftersun” występuje Paul Mescal, który aktualnie pracuje na planie kontynuacji „Gladiatora”, w której zagra główną rolę. Dorosłą Sophie na ekranie przedstawiła Celia Rowlson-Hall („Vox Lux”), z kolei w jej młodszą wersję wcieliła się debiutantka Francesca Corio. Film do własnego scenariusza wyreżyserowała Charlotte Wells.

zdj. HBO