Na ten serial czekają wszyscy fani science fiction. Tak zapowiada się „Problem trzech ciał”

Kilka lat temu Netflix zapewnił sobie prawa do ekranizacji powieści „Problem trzech ciał”. Fantastycznonaukowa książka chińskiego pisarza Liu Cixina z 2006 roku zapoczątkowała trylogię, która już teraz określana jest mianem współczesnego klasyka science fiction. Jak zapowiada się jej serialowa wersja i czy Netflix będzie w stanie wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w marce? Mamy nową zapowiedź i datę premiery!

Netflix ekranizuje „Problem trzech ciał”. To współczesny klasyk science fiction

Problem trzech ciał” rozpoczyna cykl „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Pierwszy tom serii wydany w 2006 roku otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści i zyskał gigantyczną popularność zarówno w Chinach, jak i na całym świecie. Dwa kolejne tomy „Ciemny las” i „Koniec śmierci” debiutowały w 2008 i 2010 roku.

Jedną z pierwszych bohaterek historii jest córka fizyka, który w latach 60. ubiegłego wieku padł ofiarą rewolucji kulturalnej w Chinach. Kobieta została natomiast zesłana do tajnego ośrodka badawczego zajmującego się wysyłaniem w kosmos sygnałów mających doprowadzić do nawiązania kontaktu z pozaziemską cywilizacją. Jak się okaże, kilka dekad później, ówczesne wydarzenia z jej udziałem będą miały kolosalny wpływ na losy całej ludzkości. W czasach współczesnych, kiedy prawa natury łamią się na oczach grupy genialnych naukowców, pięciu dawnych przyjaciół spotyka się, by stawić czoła największemu zagrożeniu w historii świata

Pierwszy sezon serialu przenoszący na ekran historię stworzoną przez Liu Cixina będzie liczył 8 odcinków i zadebiutuje na platformie Netflix już 21 marca 2024 roku.

zdj. Netflix