Na terenie studia Warner Bros. wybuchł pożar. Doszło do eksplozji

W piątek po południu czasu lokalnego w siedzibie studia Warner Bros. w Burbank w Kalifornii doszło do pożaru, który został wywołany przez wybuch transformatora. Na szczęście ogień został ugaszony po około 30 minutach i nikomu nic się nie stało.

Po godzinie 13:00 czasu lokalnego w siedzibie studia Warner Bros. doszło do wybuchu, po którym nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Po tym, jak eksplodował jeden z transformatorów, na terenie wytwórni pojawił się także ogień. Pierwsze zgłoszenie miejscowa jednostka straży pożarnej odebrała o godzinie 13:38. Szef jednostki przekazał, że pożar został ugaszony po około 30 minutach. Do wybuchu doszło w okolicach parkingu, a z miejsca eksplozji wydobywały się kłęby czarnego dymu. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia i nagrania z siedziby wytwórni.

Przedstawiciel spółki Warner Bros. Discovery przekazał, że nikt nie ucierpiał, ale ze względów ostrożności wszyscy pracownicy przebywający na terenie studia zostali zwolnieni do domu. Studio rozpocznie śledztwo mające wyjaśnić przyczynę wybuchu i pożaru, ale aktualnie nic nie wskazuje na to, aby do wybuchu przyczyniły się osoby trzecie.

Do pożaru doszło na chwilę przed tym, jak do Los Angeles nadciąga pierwsza fala upałów. Do tej pory było to dosyć łagodne lato w Kalifornii, ale już w ten weekend temperatury mają przekroczyć 30 °C. Warto przypomnieć, że studio Warner Bros. ucierpiało już wcześniej na skutek pożaru. W 1934 roku wytwórnia straciła ponad 500 tys. dolarów po tym, jak ogień strawił część jej siedziby. Całkowitemu zniszczeniu uległ wówczas część katalogu Warnera przetrzymywanego na taśmie filmowej.

źródło: deadline.com / zdj. Ceri Breeze / Depositphotos.com