Nadchodzi adaptacja powieści „Tatuażysta z Auschwitz”. Muzykę napisze Hans Zimmer!

Pamiętacie o serialowej adaptacji powieści „Tatuażysta z Auschwitz”? Z projektem, za który odpowiadają platformy Sky i Peacock jako kompozytor związał się legendarny twórca muzyki filmowej Hans Zimmer („Gladiator”, „Interstellar”). Na tym stanowisku Niemcowi partnerować będzie Kara Talve, artystka znana z pracy telewizyjnej nad takimi tytułami jak „Prehistoryczna planeta” czy „Simpsonowie”.

Adaptację książki „Tatuażysta z Auschwitz” zobaczymy w 2024 roku

Bestsellerowa powieść autorstwa Heather Morris inspirowana jest prawdziwą historią Lale'a i Gity Sokołow. Serial śledzi losy Lale'a, który przybył do Auschwitz w 1942 roku. Mężczyzna został w obozie jednym z tatuażystów, których zadaniem było nanoszenie numerów identyfikacyjnych na ramiona współwięźniów. Podczas tatuowania numeru więźniarki poznaje Gitę, co owocuje miłością od pierwszego wejrzenia. 60 lat później Lale spotyka początkującą pisarkę Heather Morris, której decyduje się opowiedzieć swą historię

W głównych rolach sześcioodcinkowej produkcji występują: Jonah Hauer-King („Mała Syrenka”) jako młody Lale, Harvey Keitel („Wściekłe psy”) jako 60-letni Lale, Anna Próchniak („Miasto 44”) jako Gita oraz Melanie Lynskey („The Last of Us”) jako Heather Morris. Każdy z epizodów wyreżyserowała Tali Shalom-Ezer („Królewna”) na podstawie skryptów, nad którymi pracowali Evan Placey oraz Gabbie Asher.

Sprawdź też: Polski hit serialowy powróci za 2 tygodnie! Oto nowa zapowiedź 3. sezonu „Belfra”

Adaptacja „Tatuażysty z Auschwitz” zadebiutuje w przyszłym roku. Widzowie amerykańscy zobaczą serial dzięki platformie Peacock. W krajach takich jak Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Niemcy, Austra czy Szwajcaria obraz zobaczyć będzie można na Sky Atlantic. W naszym kraju natomiast projekt udostępniony zostanie subskrybentom serwisu Viaplay.

Źródło: Variety / Zdj. HarperCollins