Polski hit serialowy powróci za 2 tygodnie! Zobaczcie nową zapowiedź 3. sezonu „Belfra”

Polski oddział platformy CANAL+ podzielił się nową zapowiedzią 3. sezonu serialu „Belfer”. Polski hit kryminalny powróci do widzów dokładnie za dwa tygodnie po tym, jak zniknął z ramówki na sześć lat po słabo przyjętej 2. serii. W tytułowej roli raz jeszcze zobaczymy Macieja Stuhra. Odgrywanego przez aktora Pawła Zawadzkiego czeka zupełnie świeże rozdanie.

Nadchodzi 3. sezon serialu „Belfer”. O czym opowie?

BELFER — Ostatnia lekcja” to swego rodzaju powrót do korzeni. Paweł przenosi się z Wrocławia do rodzinnego miasteczka, Małomorza. Podobnie jak w Dobrowicach z 1. sezonu czuć tu klimat zamkniętej społeczności i pulsujące napięcie, które rośnie wraz z odkrywaniem przez bohatera skrywanych przed światem tajemnic. Serial znów stoi młodymi utalentowanymi aktorami, którzy z pewnością mają przed sobą wielkie kariery.
 
3. sezon rozpoczyna się od oczyszczenia belfra z zarzutów. Po wyjściu z więzienia Paweł ponownie podejmuje pracę jako polonista, tym razem w liceum w miasteczku, gdzie dorastał. Dostaje pod opiekę klasę maturzystów. Kiedy podczas rejsu, w który ojciec i syn zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu. Ze sprawą może być związany właściwie każdy.
 
Sprawdź też: Polski film z szansą na Oscara! Znalazł się na liście faworytów do nominacji

3. sezon serialu „Belfer” – obsada i twórcy

Obok powracającego do głównej roli Stuhra obsadę 3. serii „Belfra” tworzą: Jacek Koman, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski oraz Marek Kalita. Wśród aktorów młodego pokolenia zobaczymy: Michaela Zielińskiego, Romana Garncarczyka, Wiktorię Kruszczyńską, Huberta Miłkowskiego, Kamila Pudlika, Karolinę Kowalską oraz Macieja Miszczaka

Za reżyserię 3. sezonu odpowiada Łukasz Grzegorzek, zdobywca nagrody za „Moje wspaniałe życie”, w kategorii najlepsza reżyseria na FPFF w Gdyni oraz nominowany za ten tytuł do Orłów 2022 w kategorii najlepszy film. Scenariusz stworzyli: Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki („Klangor”).

Może zainteresuje Cię: Czy Polacy potrafią kręcić science fiction? Nadchodzi nowa produkcja w klimacie postapo

Kiedy premiera 3. sezonu serialu „Belfer”? Ile odcinków zobaczymy?

Data premiery 3. sezonu serialu Belfer” została wyznaczona na 8 września. Na całość nowej serii złoży się 8 odcinków.
 
 
Źródło i zdj. CANAL+