Nadchodzi „Apokawixa”. Tragiczny finał melanżu życia w filmie Xawerego Żuławskiego

Jesienią tego roku na ekranach polskich kin pojawi się najnowszy film w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Jak zapowiada się horror „Apokawixa”, w którym zagrali Mikołaj Kubacki oraz Waleria Gorobets?

Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”.  Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli… Tak swój najnowszy film zapowiada sam reżyser:

Zniszczenie na imprezie będzie spowodowane nie tylko nadużyciem alkoholu, dragów i wielkością imprezy, która – co oczywiste – wymknie się spod kontroli. To doprowadzi do katastrofy na tle ekologicznym.

W obsadzie produkcji znaleźli się: Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski oraz Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Matylda Damięcka.

Premiera filmu  „Apokawixa” została zapłonowa w polskich kinach na 7 października.

Apokawixa_fot. Grzegorz Press, Watchout Studio-min.jpg

Apokawixa_fot. Grzegorz Press, Watchout Studio (5)-min.jpg

Apokawixa_fot. Grzegorz Press, Watchout Studio (4)-min.jpg

Apokawixa_fot. Grzegorz Press, Watchout Studio (3)-min.jpg

Apokawixa_fot. Grzegorz Press, Watchout Studio (2)-min.jpg

zdj. Next Film / Grzegorz Press, Watchout Studio