Nadchodzi kolejna adaptacja powieści autorki „Pięćdziesięciu twarzy Greya”

E.L. James jeszcze nie skończyła. Autorka „Pięćdziesięciu twarzy Greya” powróci do waszych snów, koszmarów i sekretnych folderów za sprawą nowo zapowiedzianej adaptacji powieści „Mister”. Universal właśnie ogłosił, że pracuje nad ekranizacją pierwszej powieści autorki spoza świata Greya.

Jak czytamy w najnowszych doniesieniach, walka o prawa do adaptacji toczyła się od dłuższego czasu. James, która obejmowała stanowisko producentki przy wszystkich dotychczasowych filmach z cyklu o Greyu, powróci w tej samej roli przy okazji „Mistera”. 

Powieść opowiada o bogatym brytyjskim arystokracie, który zakochuje się w swojej albańskiej sprzątaczce. „Mister” okupował listę bestsellerów New York Timesa przez dziewięć tygodni, książka doczekała się tłumaczenia na trzydzieści trzy języki, w tym polski. Na rodzimym rynku powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Żadna dotychczasowa ekranizacja dorobku E.L. James nie spotkała się z przychylną reakcją ze strony krytyków. Z kolei „Mister” to, zgodnie z wieloma recenzjami najpopularniejszych źródeł zagranicznych, jedno z najsłabszych i najbardziej antyprogresywnych osiągnięć autorki. 

Na ten moment szczegóły dotyczące ekranizacji nie są znane. 

Źródło: Variety.com/ zdj. Universal Pictures