Nadchodzi następny serial ze świata „Wywiadu z wampirem”. Szykuje go autor niedawnej adaptacji Stephena Kinga

AMC Television potwierdziło realizację następnego serialu osadzonego w uniwersum stworzonym przez pisarkę Anne Rice. Produkcja będąca spin-offem ubiegłorocznego „Wywiadu z wampirem” poruszy historię tajnej organizacji znanej jako Zakon Talamaska.

AMC chce rozwijać serialowe uniwersum „Wywiadu z wampirem” 

O niezatytułowanej jeszcze produkcji wspomniano w nowym raporcie serwisu Deadline. Zakon Talamaska, pełniący istotną rolę w cyklu książek popularnej amerykańskiej pisarki przewinął się też przez oba dotychczasowe seriale AMC – „Wywiad z wampirem” i „Mayfair Witches”.

 „Tajne stowarzyszenie czuwa nad bezpieczeństwem i bada zjawiska nadprzyrodzone: wiedźmy, zjawy, wilkołaki i wampiry. Rice określa Zakon mianem paranormalnych detektywów ” – opisuje Deadline. Jako showrunner i główny scenarzysta przygotowaniem nowej serii zajmie się John Lee Hancock, mający w dorobku takie tytuły jak niedawny „Telefon pana Harrigana” adaptujący opowiadanie Stephena Kinga, czy filmy „McImperium” i „The Highwaymen”. W kontekście obsady z serią nie są jeszcze łączone żadne nazwiska. Nie znamy też potencjalnego terminu premiery.

Przypomnijmy, że zamówienie nowego projektu w umiarkowanie dobrze przyjętym uniwersum małego ekranu pokrywa się z dłuższym planem amerykańskiej stacji, zakładającym stworzenie całego katalogu serii bazowanych na cyklach powieści „Kroniki wampirów” i „Dzieje czarownic z rodu Mayfair”. W skład obu wchodzi łącznie 18 tomów, między innymi wspomniany „Wywiad z wampirem”, „Wampir Armand”, „Królowa potępionych”, „Merrick”, „Wampir Lestat” i „Książę Lestat”.

Sprawdź też: Daisy Ridley rozmyśla o śmierci na nowych kadrach z niezależnego dramatu „Sometimes I Think About Dying”

„Mayfair Witches” przedłużone na kolejną odsłonę. Trwają zdjęcia do 2. sezonu „Wywiadu z wampirem” 

Wieści o zamówieniu nowego serialu w świecie „Kronik wampirów” nadchodzą niedługo po oficjalnym przedłużeniu „Mayfair Witches” na drugi sezon. Choć produkcja poświęcona dziedziczce rodu czarownic nie spotkała się z równie ciepłym przyjęciem, co „Wywiad z wampirem” (w serwisie Rotten Tomatoes drugi serial krytycy ocenili na zaledwie 46%), obie serie doczekają się kontynuacji. „Sukces tych seriali zilustrował nieustającą siłę prac Anne Rice. Fakt, że obie serie cieszą się takim powodzeniem wśród telewizyjnej widowni napawa nas dumą i wyczekiwaniem na nadchodzące dopiero storytellingowe okazje” – skomentował przedłużenie Mark Johnson, jeden z kierowników stacji AMC. 

Następny rozdział „Wywiadu z wampirem” nie otrzymał jeszcze daty premiery (dojdzie do niej jednak najwcześniej na początku przyszłego roku), ale wiemy, że na terenie Pragi trwają już prace zdjęciowe nad nowymi odcinkami. Z kolei produkcja drugiego sezonu „Mayfair Witches” ruszy za kilka miesięcy. Do nakręcenia kontynuacji serialu dojdzie w Nowym Orleanie. 

W debiutanckiej odsłonie „Mayfair Witches” wystąpili między innymi: Alexandra Daddario („Biały lotos”), Tongayi Chirisa („Palm Springs”), Jack Huston („Fargo”), Annabeth Gish („Nocna msza”), Beth Grant („Rain Man”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”) i Erica Gimpel („God Friended Me”, „Black Lightning”). Jako producentki wykonawcze i scenarzystki, serię opracowały Esta Spalding („Masters of Sex”) oraz Michelle Ashford („Pacyfik”). Za kamerą serialu znalazła się między innymi Axelle Carolyn.

Sprawdź też: Godzilla i Kong kontra nowe, potężne zagrożenie. Mamy zapowiedź i tytuł nowego filmu z Monsterverse

Z kolei w „Wywiadzie z wampirem” pojawili się Sam Reid („Klub dla wybrańców”), Jacob Anderson („Operacja Overlord”), Eric Bogosian („Sukcesja”), Bailey Bass („Avatar: Istota wody”) i Assad Zaman („Mroczny zaułek”). Głównym twórcom serialu jest Rolin Jones. Zdjęcia mają potrwać do 31 sierpnia tego roku. Na pewnym etapie ekipa ma przenieść się też do Paryża i – na krótki okres czasu – do Nowego Orleanu

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. AMC Television