Ten film i serial rządzą teraz na Netflix! Tak wygląda TOP10 w Polsce. Co obejrzeć?

Jakie filmy i seriale były najpopularniejsze na platformie Netflix w ostatnich dniach? Największą uwagę widzów wśród filmowych nowości przyciągał „Zabójca”, a w świecie seriali prowadzenie utrzymała zeszłotygodniowa premiera „Światło, którego nie widać”.

TOP 10 najpopularniejszych filmów na Netflix. Co obejrzeć dziś wieczorem?

Na pierwszym miejscu rankingu TOP 10 najpopularniejszych filmowych produkcji obecnych w Polsce na platformie Netflix znalazł się w tym tygodniu film „Zabójca” w reżyserii Davida Finchera. Twórca takich kultowych już produkcji jak „Fight Club” czy „Zodiak” wrócił do widzów z produkcją, w której główną rolę zagrał Michael Fassbender.

O czym opowiada „Zabójca”? To historia płatnego mordercy, która od lat działa w branży i cieszy się nieskazitelną opinią. Katastrofalne pudło sprawia, że tytułowy zabójca sam staje się ofiarą i musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami w międzynarodowej obławie, w której — jak utrzymuje — nie ma nic osobistego. FIlm stworzono na bazie komiksu pod tym samym tytułem. Za scenariusz odpowiada Andrew Kevin Walker, autora kultowej produkcji Siedem.

Wśród seriali najpopularniejszym tytułem na Netflix cały czas pozostaje „Światło, którego nie widać” będący ekranizacją bestsellerowej powieści Anthony’ego Doerra nagrodzonej Pulitzerem. Serial opowiada historię niewidomej francuskiej dziewczyny Marie-Laure oraz jej ojca Daniela LeBlanca, którzy uciekają z okupowanego przez Niemców Paryża, zabierając ze sobą legendarny diament, aby nie wpadł w ręce nazistów. W ślad za nimi wyrusza okrutny oficer Gestapo pragnący zdobyć cenny kamień dla siebie.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix

 1. „Zabójca”
 2. „Zamknięcie”
 3. „Sonic. Szybki jak błyskawica 2”
 4. „Old”
 5. „Złodziejki”
 6. „Sly”
 7. „Recepta na przekręt”
 8. „Znachor”
 9. „Rodzina Clausów 3”
 10. „Psi Patrol: Wielki film”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix

 1. „Światło, którego nie widać”
 2. „Krawiec” sezon 3
 3. „Mały zgon”
 4. „Bogdan Boner: Egzorcysta” sezon 4
 5. „Ciało”
 6. „Planeta singli: Osiem historii”
 7. „Ferry”
 8. „Akademia Jednorożców”
 9. „Skandal Bettencourt: Jak oszukać najbogatszą kobietę świata”
 10. „Polowanie na ćmy”

zdj. Adam Nowak / depositphotos