To miał być najlepszy film science fiction tego roku. Właśnie trafił na VOD

To był jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W kinach nie odniósł jednak finansowego sukcesu i Disney szybko zdecydował się na przeniesienie go do serwisów VOD. „Twórcę” z Johnem Davidem Washingtonem można oglądać już w domowym zaciszu.

To miał być najlepszy film science fiction tego roku. Trafił właśnie na VOD

Pod koniec września do kin trafił film „Twórca” wyreżyserowany przez Garetha Edwardsa, autora „Łotra 1” i „Strefy X”. Widzowie pokładali w nim wielkie nadzieje, licząc na świetne widowisko science fiction, które zapisze się w historii gatunku. Ostatecznie produkcja okazała się jednak rozczarowaniem zarówno dla widzów, jak i samego Disneya.

Film z Johnem Davidem Washingtonem w roli głównej zebrał mocno średnie recenzje i opinie od widzów, co przełożyło się też na finansową klapę. Przy budżecie wynoszącym 80 mln dolarów z kin zebrano ostatecznie tylko 103 mln dolarów. Co oznacza około 30 mln dolarów strat dla Disneya – do studia trafiał mniej więcej połowa wpływów z kin.

O czym opowiada film „Twórca”? Historia rozgrywa się podczas wojny pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Obserwujemy jak były agent służb specjalnych, zostaje zrekrutowany do zlikwidowania nieuchwytnego architekta technologii. Tytułowy Twórca wynalazł broń, która może przyczynić się do zakończenia wojny, ale też niesie niebezpieczeństwo dla całej ludzkości. Joshua (John David Washington)  wraz z zespołem docierają do miejsca, gdzie odkrywają, że bronią będącą zagrożeniem dla świata, którą mieli zniszczyć, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

Kiedy „Twórca” trafi na Disney+?

najlepszy film science fiction o sztucznej inteligencji Tworca

Twórca” jest dostępny od 14 listopada w polskich serwisach VOD. Możecie obejrzeć go na iTunes, Rakuten, a także Prime Video. We wszystkich trzech sklepach znajdziecie wersje w rozdzielczości 4K wzbogacone systemem HDR. Oczywiście film dostępny jest w polskiej wersji językowej w postaci lektora i napisów.

W streamingu „Twórca” będzie dostępny w Polsce na platformie Disney+. Studio nie ogłosiło jeszcze dokładnej daty premiery, ale analizując, to jak długo trzeba ostatnio czekać na przeniesienie filmów Disneya do mediów strumieniowych, premiery należy spodziewać się najwcześniej w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

zdj. Disney