Horrorowa premiera na VOD! To mroczna opowieść inspirowana Drakulą

Na platformach VOD debiutuje dzisiaj jeden z tegorocznych horrorów. Film „Demeter: Przebudzenie zła” to mroczna opowieść inspirowana jednym z rozdziałów legendarnego horroru Brama Stokera. Gdzie go można obejrzeć?

Co obejrzeć wieczorem? Nowy horror trafił na VOD

Nieco ponad cztery miesiące po premierze na ekranach polskich kin Drakula trafia ponownie na mały ekran. W nowym filmie grozy najsłynniejszy wampir świata zapoluje na załogę statku Demeter, który wyrusza w rejs z Transylwanii do Londynu. Film od dzisiaj możecie oglądać na platformach VOD takich jak: iTunes, Player, Polsat Box Go, Premiery CANAL+ czy Rakuten.

Produkcja została źle przyjęta przez krytyków i zebrała tylko 49% pozytywnych recenzji, ale wśród widzów dobrze ocenia ją 75% głosujących przy ocenie 3,90 w pięciostopniowej skali.

Nowy horror o Drakuli. Premiera „Demeter: Przebudzenie zła

To miał być kolejny zwyczajny rejs. Gdy szkuner „Demeter” odbił od nabrzeża, nikt z załogi nie wiedział, że w jednej z dwudziestu czterech nieozna­kowanych skrzyń znajdujących się na pokładzie, kryje się zło. Zapadł zmrok, a statek był na pełnym morzu, gdy odkryto pierwszą ofiarę. Wołanie o pomoc nie miało już sensu, a walka o przetrwanie okazała się boleśnie nierówna. Każda kolejna noc przynosiła śmierć, a istota będąca jej sprawcą pozostawała nieuchwytna.

Reżyserem filmu jest André Øvredal mający w dorobku dreszczowce „Autopsja Jane Doe” i „Upiorne opowieści po zmroku”. Autorem scenariusza jest Zak Olkewicz („Bullet Train”). Główne role w produkcji zagrali: David Dastmalchian („The Suicide Squad”), Liam Cunningham („Gra o tron”), Aisling Franciosi („The Nightingale”), Jon Jon Briones („Ratched”), Stefan Kapicic („Deadpool”). W Drakulę wcielił się Javier Botet („REC”). 

zdj. Universal Pictures