Najnowszy serialowy hit od Apple TV+ dostanie drugi sezon? Twórca nie wyklucza kontynuacji

„W powietrzu”, czyli nowy serialowy hit platformy streamingowej Apple TV+ może jeszcze doczekać się kontynuacji. O ewentualnym dalszym biegu akcyjniaka z główną rolą Idrisa Elby opowiedział właśnie jeden z twórców serii.

Pierwszy sezon „W powietrzu”, który na platformie Apple'a debiutował pod koniec czerwca, cieszył się znakomitym przyjęciem pośród użytkowników usługi oraz krytyków. Elba wcielił się w rolę Sama Nelsona, utalentowanego negocjatora, który musi użyć swojego sprytu, aby uratować życie pasażerów porwanego samolotu lecącego do Londynu. Fabuła serialu, którego finał pojawił się na Apple TV+ w ostatnią środę, rozgrywa się w czasie rzeczywistym, podczas gdy uprowadzony samolot odbywa siedmiogodzinną podróż.

Sprawdź też: Netflix opóźnił aż 6 głośnych premier na przyszły rok! Na te filmy trzeba będzie poczekać

Czy powstanie 2. sezonu „W powietrzu”? Twórca serii otwarty na powrót

Idris Elba w powietrzu.JPG

Pomimo dość definitywnego zakończenia serii, jej główny producent wykonawczy, Hakan Kousetta, nie wyklucza kontynuacji. W rozmowie z Variety zasugerował, że Apple nie podjęło jeszcze w sprawie drugiego sezonu żadnej decyzji, aczkolwiek może to być tylko kwestia czasu. „Bardzo bym chciał móc wam powiedzieć. Mamy nadzieję, [że drugi sezon powstanie] ale będziemy musieli zaczekać i się przekonać. Oczywiście już o tym myśleliśmy i jest to spore wyzwanie. Nie chcemy przecież doprowadzić do niego w taki sposób, że widzom wyda się to kompletnie niedorzeczne. Rozmawiamy o tym, tak. Czas pokaże. Na pewno nie mówię nie.”  

Scenariusz do pierwszego sezonu „W powietrzu” napisał George Kay („Lupin”). Z kolei Jim Field Smith („Criminal”, „Jak po maśle”) zajął się reżyserią.

zdj. Apple