Najpopularniejsze filmy i seriale ostatniego roku na HBO GO – lista tytułów

W 2021 roku na polskim rynku zadebiutuje platforma HBO Max. Jak na razie cały czas możemy jednak korzystać z oferty serwisu HBO GO, który oferuje dostęp do wielu popularnych filmów i seriali. Jakie tytuły cieszyły się największą popularnością w ciągu ostatniego roku? Oto rankingowe zestawienie.

Najpopularniejszym filmem dostępnych w ofercie serwisu HBO GO od 27 maja 2020 roku do 26 maja 2021 roku okazała się produkcja „Na noże” wyreżyserowana przez Riana Johnsona. Produkcja, która cieszyła się także sporą popularnością w kinach i doczeka się przynajmniej dwóch kontynuacji zrealizowanych przez serwis Netflix, wyprzedziła „Jokera” – w zestawieniu za cały 2020 rok to właśnie produkcja opowiadająca historię kultowego przeciwnika Batmana była liderem rankingu. Pierwszą piątkę uzupełniają jeszcze filmy „Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana oraz wiecznie popularna produkcja o przygodach młodego czarodzieja z Hogwartu, czyli „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

W przypadku seriali prym ciągle wiedzie najgłośniejsza z dotychczasowych produkcji HBO, czyli „Gra o Tron”. Produkcja bazująca na powieściach George'a R. R. Martina wyprzedziła między innymi serial „Fargo”, którego czwarty sezon debiutował na platformie HBO GO na początku kwietnia tego roku. Sporo widzów zainteresowała także produkcja „Opowieść podręcznej”, której czwarty sezon dostępny był dla widzów od końca kwietnia. Pierwszą piątkę uzupełniają jeszcze „Księga czarownic” oraz „Żywe trupy”. Kolejne dwie pozycje to polskie seriale oryginalne od HBO, czyli „Wataha” oraz „Ślepnąc od świateł”.

Najpopularniejsze filmy na HBO GO  (27 maja 2020 roku – 26 czerwca 2021 roku)

 1. „Na noże”
 2. „Joker”
 3. „Dunkierka”
 4. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”
 5. „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”
 6. „Pewnego razu… w Hollywood”
 7. „Avengers: Koniec gry”
 8. „Coco”
 9. „Sonic. Szybki jak błyskawica”
 10. „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”

Najpopularniejsze seriale na HBO GO (27 maja 2020 roku – 26 czerwca 2021 roku)

 1. „Gra o Tron”
 2. „Fargo”
 3. „Opowieść podręcznej”
 4. „Księga czarownic”
 5. „Żywe trupy”
 6. „Wataha”
 7. „Ślepnąc od świateł”
 8. „Od nowa”
 9. „Wychowane przez wilki”
 10. „Wampiry: Dziedzictwo”

Wyniki bazują na popularności tytułów w serwisie JustWatch pozwalającym na wyszukiwanie treści dostępnych na najpopularniejszych serwisach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO, iTunes itd.

źródło: JustWatch  / Filmozercy.com