Namor pojawi się w „The Eternals”? Prace nad efektami do filmu trwają mimo pandemii

Pandemia koronawirusa rozłożyła na łopatki cały przemysł filmowy i spowodowała niesamowite zamieszanie w kinowym harmonogramie, z którego studia będą wychodziły przez kilkanaście miesięcy. Wygląda jednak na to, że przynajmniej w przypadku jednego z filmów Marvela studio jest w stanie kontynuować prace związane z postprodukcją.

Po tym, jak Marvel przesunął premierę filmu o przygodach Czarnej Wdowy, coraz więcej spekuluje się, że film ze Scarlett Johansson przejmie listopadową premierę „The Eternals” i zepchnie ostatecznie nowe widowisko MCU na 2021 rok. Jak na razie jednak Marvel nie zrezygnował z pracy nad swoim kosmicznym projektem, bo jak ogłosiła firma Scaline zajmująca się efektami specjalnymi, prace nad  „The Eternals” będą kontynuowane zdalnie. Nie wiemy, jak duży udział Scaline ma przy tworzeniu wszystkich efektów specjalnych w nowym projekcie Marvela, ale jeśli jedna z firm jest w stanie kontynuować prace nad tworzeniem CGI z domu, to możemy założyć, że inne firmy także są na to przygotowane. Nie oznacza, to oczywiście, że film na pewno trafi do kin w tym roku, zwłaszcza że ekipę czekają najprawdopodobniej jeszcze dokrętki, ale daje przynajmniej nadzieję, że produkcja zostanie dokończona w ciągu najbliższych miesięcy i jeśli sytuacja z koronawirusem się poprawi, to Marvel będzie gotowy na wypuszczenie jej do kin.

Jeśli jesteśmy już przy filmie „The Eternals”, to wspomnijmy, że w sieci pojawiła się kolejna plotka sugerująca, że film Marvela będzie odnosił się do postaci popularnego Namora, którego od lat domagają się fani filmowego świata MCU. Mówi się jednak, że sam bohater nie pojawi się na ekranie, a my zobaczymy jedynie scenę zatopienia Atlantydy, do którego doszło wieki temu – wiemy już, że akcja filmu ma rozgrywać się na przestrzeni kilku tysiącleci. Jeśli fabuła produkcji będzie w jakiś sposób powiązana z Atlantydą, to możliwe, że Namora zobaczymy np. w scenie po napisach.

The Eternals” ma trafić do kin 6 listopada 2020 roku. Do wyreżyserowania filmu Marvel zatrudnił chińską reżyserkę Chloe Zhao, która ma na koncie takie produkcje jak The Rider” i Pieśni braci moich”. Scenariusz do filmu napisali natomiast Matthew i Ryan Firpo.

W rolach głównych w filmie pojawią się: Richard Madden jako Ikaris, Kumail Nanjiani jako Kingo, Lauren Ridloff jako Makkari, Brian Tyree Henry jako Phastos, Salma Hayek jako Ajak, Lia McHugh jako Sprite, Don Lee jako Gilgamesh i Angelina Jolie jako Thena, oraz wspomniani Gemma Chan jako Sersi i Kit Harington jako Black Knight.

źródło: Comibookmovie.com / zdj. Marvel