Pracowała nad „The Boys”. Teraz przerobi kultowy sitcom z lat 60.

Sony Pictures w końcu zabiera się za realizację zapowiedzianej jeszcze przed kilkoma laty nowej wersji o sitcomu „Ożeniłem się z czarownicą”. Za odświeżone podejście do komediowego klasyka odpowie Judalina Neira, scenarzystka popularnego serialu antysuperbohaterskiego „The Boys” i producentka wykonawcza „Gen V”.  

Pracowała nad „The Boys” i „Gen V”. Teraz zajmie się przeróbką kultowego sitcomu z lat 60.

O pierwszych planach na remake klasycznego sitcomu z lat 1964-1972 słyszeliśmy jeszcze w roku 2021. Wówczas projekt opisywano jednak jako pełnometrażowy film. Nowe wieści nadchodzące z telewizyjnego oddziału Sony Pictures wskazują, że wytwórnia podjęła decyzję o przywróceniu remake'u do formatu zbliżonego do pierwowzoru. Zbliżonego bo mimo wszystko nieco odmiennego – serwis Bloody Disgusting wskazuje, że produkcja powstaje obecnie w formie serialu, którego każdy odcinek potrwa około godziny (oryginalna seria składa się z epizodów o nieco ponad 20-minutowym metrażu).

Serialowy remake, napisany przez Neirę, która poza „The Boys” i spin-offem tej produkcji ma w dorobku również producencką pracę przy odcinkowym „Flashu” oraz „The Morning Show”, powstanie na mocy kontraktu, który scenarzystka podpisała z Sony Pictures Television. Neira będzie też główną producentką projektu.

Ożeniłem się z czarownicą serial.JPG

Przypomnijmy, że oryginalny sitcom „Ożeniłem się z czarownicą” liczył 254 ocinki. W rolach głównych występowali: Elizabeth Montgomery, wcielająca się w tytułową czarownicę, usiłującą prowadzić stereotypowe życie na bajecznych amerykańskich przedmieściach, oraz Dick York (a później Dick Sargent). Na chwilę obecną nie wiemy kto wcieli się w główną rolę w nowej wersji serialu, ani komu przypadnie zadanie wyreżyserowania reżyserią poszczególnych odcinków. Nie wiemy też w jaki sposób nowa inkarnacja serialu odróżni się od popularnego pierwowzoru.

Sprawdź też: Druga odsłona „M3GAN” nie będzie gotowa na czas. Horror otrzymał nową datę premiery

Warto dodać, że nowy serial nie będzie bynajmniej pierwszym podejściem do remake'u. Sony usiłowało wskrzesić klasyczną fabułę w ramach szeregu telewizyjnych przeróbek w latach 2011-2012 i w roku 2014. Z kolei w 2005 roku powstał oparty na „Ożeniłem się z czarownicą” film, w którym główną rolę zagrała Nicole Kidman. Na ekranie pojawił się też Will Ferrell.

Źródło: Hollywood Reporter / zdj. Sony