Narkotykowe uniwersum serialu „Snowfall” nie skończy się tak prędko. Twórcy przygotowują spin-off

Serialowy dramat kryminalny „Snowfall” może i dobiega końca, ale wygląda na to, że narkotykowe uniwersum Los Angeles zostanie z widzami nieco dłużej. W przygotowaniu znalazł się bowiem spin-off produkcji, którego gwiazdą ma zostać Gail Bean powracająca do roli Wandy.

Fani „Snowfall” mogą doczekać się spin-offu. Co wiemy o nowym serialu?

Spin-off miałby być kontynuacją głównej osi fabularnej, która rozgrywa się w latach 80. i 90. w Los Angeles, kiedy to South Central przekształca się z narkotykowego zagłębia w centrum gangsterskiego rapu z terytoriami znaczonymi obecnością gangów Bloodsów i Cripsów. W nowym serialu grana przez Bean Wanda służyłaby za swoisty pomost między tytułami.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy jakiekolwiek inne postaci z głównej serii miałyby pojawić się w spin-offie. Scenariusz do pilotażowego odcinka napisze Malcolm Spellman, który zajmie się również produkcją wykonawczą serialu. Obok niego nowy serial z uniwersum „Snowfall” tworzyć mają m.in. Dave Andron (współtwórca oryginalnego cyklu), Trevor Engelson oraz Michael London.

Sprawdź też: Twórca „Rodziny Soprano” szykuje wielki powrót do telewizji.

Po sześciu bardzo dobrze przyjętych sezonach „Snowfall” zakończy swój bieg 19 kwietnia. Gwiazdą serialu jest Damson Idris wcielający się w rolę Franklina Sainta, młodego narkotykowego kingpina z Los Angeles. Polscy widzowie mogą oglądać produkcje za pośrednictwem platformy streamingowej HBO Max

Źródło: Deadline / Zdj. FX