Następne gwiazdy zameldują się w „Nawiedzonym dworze”. W remake’u dreszczowca Disneya pojawi się Winona Ryder

Podczas weekendowego konwentu D23 ogłoszono, że gwiazda „Stranger Things” przyjęła epizodyczny angaż w jednym z kolejnych widowisk Disneya. W „Nawiedzonym dworze” wystąpi obok Jareda Leto, Owena Wilsona i Rosario Dawson. Kto jeszcze dołączył do obsady?

Nowa wersja „Nawiedzonego dworu” opowie historię pewnej kobiety i jej dziewięcioletniego syna. Główni bohaterowie trafią do tytułowej posiadłości i wpadną na grupę osobliwych postaci w niejasny sposób powiązanych z krążącą wokół budynku przerażającą tajemnicą. Główne role grają Dawson, Wilson, Chase Dillon, LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish i Danny DeVito. Z kolei Leto pojawi się w roli postaci znanej jako Alistair Crump, czyli upiora znanego z popularnej atrakcji Disneylandu, będącej pierwowzorem widowiska. Podczas D23 ujawniono, że w obsadzie filmu, poza Ryder, znaleźli się jeszcze Dan Levy (znany najlepiej z serii „Schitt's Creek”) oraz komik Hasan Minhaj („The Dail Show”). Role, które grają w filmie, nie zostały jeszcze ujawnione. 

Choć początkowo mówiło się, że „Nawiedzony dwórbędzie produkcją przeznaczoną na platformę Disney+, wytwórnia ogłosiła, że film doczeka się premiery na wielkim ekranie. Za kamerą stanął Justin Simien, twórca znany przede wszystkim z pracy przy serialu „Drodzy biali!”. Za scenariusz odpowiada zaś Katie Dippold, autorka remake'u „Pogromców duchów”. 

Rzućcie okiem na oficjalny opis filmu opublikowany parę miesięcy temu przez Disneya. Premiera 10 marca przyszłego roku.

W tej tajemniczej historii przygodowej, pewna lekarka (Dawson) i jej dziewięcioletni syn (Chase Dillon) próbują rozpocząć nowe życie i przeprowadzają się do podejrzanie niedrogiej posiadłości w Nowym Orleanie. Wkrótce odkrywają, że przez zakup domu zyskali znacznie więcej, niż oczekiwali. Po pomoc zwracają się do księdza (Wilson), który z kolei kieruje się do owdowiałego naukowca i eksperta od zjawisk nadprzyrodzonych (Stanfield), wróżbitki z francuskiej dzielnicy (Haddish) i zgryźliwego historyka (DeVito).

Źródło: BD / zdj. Warner Bros.