Natalie Portman rozpoczyna przygotowania do roli w filmie „Thor: Love and Thunder”

Po tym, jak na Comic-Conie w San Diego ogłoszono, że Natalie Portman powróci do Marvela i stanie się żeńską wersją Thora aktorka zasugerowała, że niedługo rozpocznie treningi na siłowni, które przygotują ją do roli superbohaterki. Dzisiaj Portman pokazała, że w ramach przygotowań do roli chce również poznać komiksowy pierwowzór swojej bohaterki.

Już na Comic-Conie Taika Waititi wspomniał, że jego film będzie częściowo nawiązywał do komiksowej serii „The Mighty Thor” stworzonej przez Jasona Aarona, w której Jane Foster podniosła młot Thora i była chora na raka. Popularny scenarzysta komiksowy zauważył na swoim Twitterze, że Natalie Portman zaczęła już przygotowywać się do swojego powrotu do MCU i przed rozpoczęciem treningu fizycznego postanowiła zapoznać się z komiksowymi przygodami swojej bohaterki.

Portman wrzuciła na Instagrama zdjęcie przedstawiające okładki dwóch pierwszych tomów serii „Potężna Thor” z Marvel Now 2.0 pod tytułem „Grzmiąca krew” i „Władcy Midgardu”, które wydawane są również w Polsce przez wydawnictwo Egmont. Nie wiemy jeszcze, w jak dużym stopniu Taika Waititi będzie chciał czerpać z komiksowej wersji historii Potężnej Thor i czy zdecyduje się na pokazanie wątku jej choroby, ale nietrudno wyobrazić sobie, że można go łatwo powiązać z fabułą filmu Thor: Mroczny Świat”, w którym Jane Foster grana przez Portman wystawiona była na działania potężnego Eteru, który mógł negatywnie odbić się na jej zdrowiu.

aaron3-min.jpg

Wstępne prace na planie filmu Thor: Love and Thunder” wystartują już w marcu 2020 roku, a właściwa część zdjęć ruszy w sierpniu. Produkcja zadebiutuje w kinach 5 listopada 2021 roku. W głównych rolach powrócą Chris Hemsworth i Tessa Thompson.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel